Trwa ładowanie...
d36zvfp

Ursus chce pozyskać 7,2 mln zł netto z emisji akcji z prawem poboru

02.11. Warszawa (PAP) - Ursus oczekuje, że wpływy z emisji akcji serii N z prawem poboru wyniosą ok. 7,2 mln zł netto. Spółka chce przeznaczyć wpływy z emisji m.in. na rozbudowę...

d36zvfp
d36zvfp

02.11. Warszawa (PAP) - Ursus oczekuje, że wpływy z emisji akcji serii N z prawem poboru wyniosą ok. 7,2 mln zł netto. Spółka chce przeznaczyć wpływy z emisji m.in. na rozbudowę linii do produkcji ciągników rolniczych w Lublinie oraz modernizację fabryki w Dobrym Mieście - podał Ursus w prospekcie emisyjnym.

Środki z emisji mają być przeznaczone na rozbudowę linii do produkcji ciągników rolniczych w Lublinie w celu przystosowania zakładu do produkcji minimum 2 tys. ciągników rocznie oraz modernizację wyrobów produkowanych w tym oddziale. Na ten cel przeznaczone zostanie około 4,3 mln zł. Drugim celem emisji ma być zakup maszyn i urządzeń w celu modernizacji i udoskonalenia procesów w Dobrym Mieście, co pochłonąć ma około 2,9 mln zł.

Spółka planuje wykorzystać środki z oferty do końca 2013 r.

Ursus chce wyemitować do 11,09 mln akcji serii N z zachowaniem prawa poboru obecnych akcjonariuszy spółki. W ramach oferty spółka chce wyemitować również do 22,18 mln Jednostkowych Praw Poboru. Liczba akcji przysługujących do objęcia za jedno Jednostkowe Prawo Poboru ma zostać podana do publicznej wiadomości przed dniem prawa poboru.

d36zvfp

Spółka podała w prospekcie, że jej główny akcjonariusz POL-MOT Holding zamierza wykonać przysługujące mu prawo poboru w całości. POL-MOT posiada 61,9 proc. akcji Ursusa.

Poniżej przestawiamy planowany harmonogram oferty.

do 13 listopada - roku informacja o cenie emisyjnej oraz informacja o ostatecznej liczbie akcji oferowanych;

16 listopada - dzień prawa poboru;

22 listopada - rozpoczęcie przyjmowania zapisów w wykonaniu Jednostkowych Praw Poboru oraz zapisów dodatkowych;

d36zvfp

19-23 listopada - notowanie Jednostkowych Praw Poboru na GPW;

28 listopada - zakończenie przyjmowania zapisów w wykonaniu Jednostkowych Praw Poboru oraz zapisów dodatkowych;

6 grudnia - przyjmowanie zapisów w odniesieniu do akcji oferowanych, na które nie złożono zapisów w wykonaniu Jednostkowych Praw Poboru lub w zapisach dodatkowych;

7 grudnia - przydział akcji;

21 grudnia lub w zbliżonym terminie - pierwsze notowania PDA; (PAP)

kuc/ asa/

d36zvfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zvfp