Trwa ładowanie...

Urzędnicy boją się kar. Nie będą podejmować decyzji?

Panika wybuchła w Ministerstwie Finansów. Skarbowcy obawiają się kar finansowych, jakie mogą na nich spaść za podejmowanie złych decyzji.

Urzędnicy boją się kar. Nie będą podejmować decyzji?
d10l24h
d10l24h

Panika wybuchła w Ministerstwie Finansów. Skarbowcy obawiają się kar finansowych, jakie mogą na nich spaść za podejmowanie złych decyzji. Domagają się od ministra finansów Jacka Rostowskiego grupowego ubezpieczenia OC.

Jak informuje "Puls Biznesu", największe obawy przed karami mają właśnie urzędnicy z resortu finansów, bo to ich najczęściej mogą dotyczyć zarzuty.

Związkowcy z NSZZ Solidarność Pracowników Skarbowych zwrócili się do ministra o zorganizowanie dla nich ubezpieczeń. Jeszcze nie wiadomo, jaką decyzję podejmie Jacek Rostowski, wiadomo jednak, że już raz odmówił.

Ustawa o odpowiedzialności finansowej urzędników zacznie obowiązywać za trzy miesiące. Jeśli urzędnik podejmie niewłaściwą decyzję, przez którą Skarb Państwa musiał wypłacić odszkodowanie, będzie zobowiązany do zwrotu równowartości nawet jednorocznej pensji. Z tego rozwiązania najbardziej cieszą się przedsiębiorcy, którzy zyskają większą ochronę przed atakami urzędników.

Pierwsze negocjacje z ubezpieczycielami mówią o ubezpieczeniu 4 tysięcy urzędników do kwoty 50 tys. złotych. Miesięczna składka ubezpieczenia mogłaby wynieść wtedy 7 złotych od urzędnika. Gdyby jednak urzędnik chciał się ubezpieczyć sam, kwota byłaby dużo wyższa.

kj

d10l24h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10l24h