Trwa ładowanie...

Urzędnicy dostają drugą pensję z UE - nawet 100 tys. zł

Ponad 100 tysięcy złotych zarobił dodatkowo urzędnik, wykonujący swoje normalne obowiązki, który oficjalnie został zaangażowany do jednego z unijnych projektów. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", niektóre urzędy znalazły sposób, jak lepiej opłacać swoich pracowników, nie wydając na to pieniędzy z własnych budżetów.

Share
Urzędnicy dostają drugą pensję z UE - nawet 100 tys. zł
Źródło: Thinkstockphotos
d1mfxrw

Według dziennika wystarczy zaangażować urzędnika w unijny projekt, powierzając mu te same obowiązki, które i tak wykonuje, będąc na etacie. Jak podaje gazeta, kontrola w jednym z urzędów pracy wykazała, że jego pracownicy aktywizowali bezrobotnych za środki z UE w godzinach pracy.

Gazeta przyznaje, że nie jest łatwo udowodnić, że doszło do podwójnego płacenia za to samo. Z ewidencji godzin i zadań prowadzonych w trakcie projektów przeważnie wynika, że dodatkowe zadania "unijne" nie dublują się z normalnymi obowiązkami i są wykonywane poza godzinami pracy. Tak też wygląda oficjalna statystyka - według danych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego nieprawidłowości dotyczą jedynie dwóch promili wszystkich skontrolowanych dotychczas wydatków w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, czyli około 46 tys. złotych.

d1mfxrw

Podziel się opinią

Share
d1mfxrw
d1mfxrw