Trwa ładowanie...
d4gifxu
d4gifxu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA/Silne wzrosty na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła najsilniejsze od dwóch miesięcy wzrosty najważniejszych indeksów, między innymi dzięki rosnącym cenom ropy naftowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gifxu

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 1,26 proc. do 17 928,35 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 1,26 proc. do 4809,88 pkt. S&P 500 wzrósł o 1,25 proc. do 2084,39 pkt.

Mocno zyskiwały na wartości Goldman Sachs i Boeing. Ze spółek wchodzących w skład indeksu Nasdaq najmocniej rosły akcje Microsoft, Alphabet i Amazon.

Rósł kurs spółki farmaceutycznej Allergan. Firma, znana najbardziej z tego, że produkuje botox, zyskiwała po publikacji wyższego od oczekiwań zysku netto w pierwszym kwartale. Allergan poinformował również o planie skupu akcji wartych do 10 mld dolarów.

Rosły także spółki paliwowe, którym pomagają rosnące ceny ropy naftowej. Na wartości zyskiwały między innymi koncerny Chevron i Exxon.

d4gifxu

Podziel się opinią

Share

d4gifxu

d4gifxu