Trwa ładowanie...
dn73alx

Ustawa maseczkowa. Jak będzie wyglądała w praktyce?

Ustawa maseczkowa stanowi odpowiedź rządu na pogarszającą się sytuacją pandemiczną w kraju. Podpowiadamy, jak przepisy będą wyglądały w praktyce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ustawa maseczkowa. Jak będzie wyglądała w praktyce?
Ustawa maseczkowa. Jak będzie wyglądała w praktyce? (PAP)
dn73alx

Ustawa maseczkowa. W czym ma pomóc?

Ustawa maseczkowa stanowi odpowiedź na coraz większą liczbę zakażeń koronawirusem w Polsce. Już we wtorek premier spotkał się w formie zdalnej z przedstawicielami opozycji, by omówić z nimi bieżące działania i plany dotyczące walki z pandemią koronawirusa.

Koronawirus. Przemysław Czarnek niebawem ministrem. Piotr Mueller o zaprzysiężeniu

Po rozmowie przedstawiciele Lewicy poinformowali, że Mateusz Morawiecki poparł ich pomysł, by wprowadzić tzw. ustawę maseczkową. Sama ustawa o maseczkach daje podstawy prawne dla rozporządzeń wydawanych przez rząd, które tej podstawy nie mają

dn73alx

Ustawa maseczkowa. Jak będzie wyglądała w praktyce?

Ustawa maseczkowa przewiduje bezpośrednią i konkretną podstawę prawną do obowiązku noszenia maseczki oraz do nakładania grzywny za jej brak. Rozwiązanie pomaga też właścicielom sklepów, którzy będą mogli wskazać konkretny powód, odmawiając obsługi klientom bez maseczek.

Czytaj też:Koronawirus. Pacjenci domagają się zaświadczeń ws. maseczek. Lekarka: czasem brakuje już sił

Ustawa maseczkowa ma na celu, żeby wreszcie ubrać ludzi w maseczki skutecznie, czyli mając możliwości karania w sposób niebudzący wątpliwości - argumentowali posłowie Lewicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn73alx

Podziel się opinią

Share
dn73alx
dn73alx