Trwa ładowanie...
d4h1v5h

Ustawa ws. gwarancji na depozyty bankowe w przyszłym tygodniu - Chlebowski

10.10.Warszawa (PAP) - Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będzie gotowy projekt ustawy podwyższającej gwarancje na...
Share
d4h1v5h

10.10.Warszawa (PAP) - Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski zapowiedział, że najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będzie gotowy projekt ustawy podwyższającej gwarancje na depozyty bankowe z obecnych 22,5 tys. euro do 50 tys.

"Chcemy bardzo szybko to wprowadzić. W przyszłym tygodniu wszystko wskazuje, że będzie ustawa i będzie 50 tys. euro" - powiedział Chlebowski w piątek w radiu TOK FM.

We wtorek w Luksemburgu unijni ministrowie finansów w odpowiedzi na kryzys na rynkach finansowych porozumieli się w sprawie podwyższenia gwarancji na depozyty bankowe z obecnych obowiązkowych 22,5 tys. do co najmniej 50 tys. euro. Uzgodniono, że poszczególne kraje mogą wprowadzać dalej idące gwarancje - nawet do 100 tys. euro.

Minister finansów Jacek Rostowski zapewnił w Luksemburgu, że w Polsce oszczędności obywateli w bankach będą gwarantowane do 50 tys. euro.(PAP)

rda/ jra/ ana/

d4h1v5h

Podziel się opinią

Share
d4h1v5h
d4h1v5h