Trwa ładowanie...
dvvlmsj

UTK nałożył na PKP Intercity 155 tys. zł kary za sposób informowania o cenach

Warszawa, 05.01.2015 (ISBnews) - Prezes Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) nałożył na PKP Intercity karę pieniężną w wysokości 155 100,44 zł w związku ze stwierdzonym naruszeniem obowiązku polegającym na nieinformowaniu pasażerów o warunkach najniższych opłat za przewóz, podał Urząd.

Share
dvvlmsj

"Nałożona na PKP Intercity SA kara pieniężna jest efektem naruszenia przez spółkę obowiązku informowania podróżnych o warunkach najniższych opłat za przewóz, czego przyczyną jest niedostępność pełnego zakresu ofert promocyjnych w automatach biletowych spółki i nieprawidłowe działanie systemu sprzedaży biletów, co zostało stwierdzone decyzją prezesa UTK z 17 marca 2014 r." - czytamy w komunikacie.

Jak wskazał w wydanej decyzji prezes UTK, pasażer, bez względu na kanał dystrybucji, przed zakupem biletu ma prawo do pełnej i wiarygodnej informacji o jego cenie, która powinna być uwidoczniona w sposób prosty i niebudzący wątpliwości co do jej wysokości.

"Pozbawienie takiego uprawnienia może skutkować narażeniem na straty finansowe pasażera, nieświadomego możliwości nabycia tańszych biletów w innym niż biletomat kanale dystrybucji. Tymczasem, jak ustalił prezes UTK, pasażerowie pozbawieni byli informacji o warunkach najniższych opłat za przewóz w przypadku zakupu biletów za pośrednictwem automatów biletowych, albowiem system sprzedaży nie wskazywał, że dana relacja objęta jest promocyjną ofertą taryfową, co realnie przedkładało się na wysokość ceny biletów. Podróżni nabywali więc bilety bez świadomości, że interesującą ich podróż mogą odbyć w tańszej cenie" - podkreśla Urząd.

(ISBnews)

dvvlmsj

Podziel się opinią

Share
dvvlmsj
dvvlmsj