Trwa ładowanie...
d2zboo7

Utrzymuje się znaczne ryzyko dalszego pogorszenia się sytuacji w gospodarce europejskiej - Draghi

19.12. Bruksela (PAP/int.) - Perspektywy gospodarki strefy euro są "wysoko niepewne", a utrzymujące się napięcia na rynkach finansowych tłumią wzrost gospodarczy - powiedział...

Share
d2zboo7

19.12. Bruksela (PAP/int.) - Perspektywy gospodarki strefy euro są "wysoko niepewne", a utrzymujące się napięcia na rynkach finansowych tłumią wzrost gospodarczy - powiedział prezes Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi w trakcie wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

Gospodarka Unii Europejskiej powinna stopniowo powrócić do wzrostu w 2012 roku; pomimo tego jednak utrzymuje się znaczne ryzyko dalszego pogorszenia się sytuacji gospodarczej w Europie - powiedział Draghi.

Jednocześnie prezes EBC podkreślił, że nie ma żadnych wątpliwości co do siły euro, jego trwałości i nieodwracalnej obecności waluty w Europie i dodał, że działania EBC zapewnią stabilność w europejskim systemie finansowym.

"Wiem, że banki zmagają się z problemami z finansowaniem, i te problemy mogą się jeszcze zwiększyć w pierwszym kwartale 2012 roku, a nawet i w całym przyszłym roku. Chcemy uniknąć ostrego zacieśnienia warunków kredytowych" - powiedział Draghi.

Prezes EBC ocenił, że inflacja w strefie euro będzie utrzymywała się powyżej 2 proc. przez kolejnych kilka miesięcy, ryzyka inflacyjne pozostają jednak zbalansowane. (PAP)

wst/ asa/

d2zboo7

Podziel się opinią

Share
d2zboo7
d2zboo7