Trwa ładowanie...
ikea
23-06-2016 18:04

Uwaga, IKEA wycofuje produkt, który miał chronić bezpieczeństwo dzieci

Barierka ochronna Patrull, która miała zapobiegać wchodzeniu dzieci na schody, została wycofana ze sprzedaży. IKEA informuje, że zdarzyły się przypadki, w których produkt nie spełnił swojej roli.

Uwaga, IKEA wycofuje produkt, który miał chronić bezpieczeństwo dzieciFot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0
d15h01j
d15h01j

Barierka ochronna PATRULL która miała zapobiegać wchodzeniu dzieci na schody, została wycofana ze sprzedaży. IKEA informuje, że zdarzyły się przypadki, w których produkt nie spełnił swojej roli.

"IKEA została poinformowana o przypadkach nagłego otwarcia się barierki ochronnej PATRULL, co doprowadziło do upadku dzieci ze schodów. Niektóre z poszkodowanych dzieci wymagały pomocy lekarskiej. Niezależne dochodzenie wykazało, że pomimo zgodności z obowiązującymi normami mechanizm blokujący barierkę może być zawodny, stanowiąc zagrożenie dla małych dzieci" - czytamy w opublikowanym w czwartek komunikacie.

Cytowana przez firmę Maria Thörn z działu IKEA dla Dzieci zapewnia, że dzieci to dla meblowego giganta najważniejsi ludzie na świecie. I dlatego, kiedy produkty dla najmłodszych nie zdają egzaminu, od razu są wycofywane.

IKEA apeluje, by rodzice zdemontowali barierki i odnieśli je do najbliższego sklepu, gdzie otrzymają zwrot pieniędzy. Paragon nie jest potrzebny.

d15h01j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15h01j