Trwa ładowanie...
neonet
19-05-2016 18:12

Uwaga na oszustów! NEONET nie rozdaje za darmo iPhone'ów

Kolejna firma ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod nią na Facebooku. Tym razem ktoś utworzył fałszywy profil sieci NEONET.

Uwaga na oszustów! NEONET nie rozdaje za darmo iPhone'ówFot: NEONET
d25t2hr
d25t2hr

Na znanym portalu społecznościowym ktoś utworzył fałszywy profil sieci. Właściciel witryny podszywa się pod NEONET, aby uwiarygodnić swój przekaz, a następnie pozyskuje użytkowników poprzez płatną subskrypcję SMS.

Mechanizm polega na tym, że w różnych miejscach na Facebooku publikowane są komentarze z fałszywego profilu NEONET, informujące użytkowników o tym, że sieć rozdaje za darmo iPhone'y. Trzeba tylko kliknąć w link i zastosować się do instrukcji. W rzeczywistości kliknięcie w link uruchamia płatną usługę subskrypcji SMS.

NEONET oświadcza:

_ "W związku z pojawieniem się fałszywego profilu firmy NEONET na Facebooku, który do złudzenia przypomina oficjalny profil NEONET S.A., informujemy, że nie należy on do naszej spółki. Został on utworzony bez wiedzy i zgody NEONET S.A. Jego właściciel bezprawnie posłużył się naszym znakiem towarowym, aby celowo wprowadzać w błąd użytkowników Facebooka i uwiarygodnić swój przekaz. Nie rozdajemy za darmo iPhone'ów ani innych sprzętów. Wszystkich użytkowników przestrzegamy przed klikaniem w fałszywe linki. Jednocześnie pragniemy poinformować, że zostanie zgłoszone w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury". _

_ _
_ _
_ _

d25t2hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25t2hr