Trwa ładowanie...

Uwaga na podejrzane opłaty za paczki. To może być oszustwo!

Ministerstwo Finansów ostrzega, że w ostatnich tygodniach nasiliły się przypadki oszustwa, które polegają na wyłudzaniu sporych kwot pieniędzy od osób starszych.

Uwaga na podejrzane opłaty za paczki. To może być oszustwo!Źródło: Fotolia, fot: Monkey Business
du0ybjq
du0ybjq

Ministerstwo Finansów ostrzega - w ostatnich tygodniach nasiliły się przypadki oszustwa, które polegają na wyłudzaniu sporych kwot pieniędzy od osób starszych. Ma to być rzekomo opłata celna za przesyłki wysyłane z zagranicy.

Jak działają oszuści? Podszywają się pod przedstawiciela spedytora i przekonują swoje ofiary, że muszą uregulować należność za przesyłkę, którą... zatrzymała Służba Celna. Jeśli dana osoba nie uiści opłaty, czekają na nią wysokie odsetki w ramach kary.

Służba Celna prosi wszystkie osoby o nieopłacanie przesyłek zagranicznych, których w rzeczywistości wcale się nie zamawiało. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z urzędem celnym, który został wskazany na dokumencie potwierdzającym dokonanie takiego zgłoszenia.

Ministerstwo Finansów apeluje także o to, by nie korzystać z danych teleadresowych dostarczonych przez fałszywego przedstawiciela spedytora, który doręczył paczkę.

Adresy wszystkich placówek celnych w Polsce dostępne są na stronie internetowej ministerstwa finansów: finanse.mf.gov.pl.

du0ybjq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du0ybjq