Qaqwqwrqw

Uwaga na podejrzane opłaty za paczki. To może być oszustwo!

Ministerstwo Finansów ostrzega, że w ostatnich tygodniach nasiliły się przypadki oszustwa, które polegają na wyłudzaniu sporych kwot pieniędzy od osób starszych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na podejrzane opłaty za paczki. To może być oszustwo!
(Fotolia, Fot: Monkey Business)
Qaqwqwrqw

Ministerstwo Finansów ostrzega - w ostatnich tygodniach nasiliły się przypadki oszustwa, które polegają na wyłudzaniu sporych kwot pieniędzy od osób starszych. Ma to być rzekomo opłata celna za przesyłki wysyłane z zagranicy.

Jak działają oszuści? Podszywają się pod przedstawiciela spedytora i przekonują swoje ofiary, że muszą uregulować należność za przesyłkę, którą... zatrzymała Służba Celna. Jeśli dana osoba nie uiści opłaty, czekają na nią wysokie odsetki w ramach kary.

Służba Celna prosi wszystkie osoby o nieopłacanie przesyłek zagranicznych, których w rzeczywistości wcale się nie zamawiało. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z urzędem celnym, który został wskazany na dokumencie potwierdzającym dokonanie takiego zgłoszenia.

Qaqwqwrqw

Ministerstwo Finansów apeluje także o to, by nie korzystać z danych teleadresowych dostarczonych przez fałszywego przedstawiciela spedytora, który doręczył paczkę.

Adresy wszystkich placówek celnych w Polsce dostępne są na stronie internetowej ministerstwa finansów: finanse.mf.gov.pl.

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw