Trwa ładowanie...
d3f5wv2
10-07-2015 11:32

Value4Capital sprzedaje home.pl na rzecz spółki zależnej United Internet

Warszawa, 10.07.2015 (ISBnews) - Value4Capital zdecydował o sprzedaży spółki hostingowej Home.pl na rzecz spółki zależnej United Internet - 1&1 Internet, podał fundusz. V4C zainwestował w home.pl w lutym 2012 roku.

Share
d3f5wv2

"Home.pl stała się jedną z najbardziej innowacyjnych firm w sektorze, poszerzając swoją ofertę produktową i poprawiając jakość obsługi klienta, przy jednoczesnym znaczącym wzroście EBITDA. Zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów strategicznych w procesie sprzedaży świadczy o atrakcyjności spółki i mocnych perspektywach dalszego wzrostu na wciąż słabo rozwiniętym polskim rynku" - powiedział partner Partner V4C, odpowiedzialny za inwestycję Piotr Misztal, cytowany w komunikacie.

Znaczący wzrost i zmiany operacyjne, które nastąpiły w spółce w czasie, gdy jej właścicielem był Value4Capital zaowocowały zwrotem na poziomie 3,4x gotówka i około 40% IRR na tej inwestycji, dodał.

home.pl istnieje od 1997 roku i jest największym dostawcą usług internetowych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w rejestracji domen internetowych, hostingu serwisów WWW, utrzymaniu kont poczty elektronicznej oraz udostępnianiu aplikacji biznesowych przez internet.

Do grona użytkowników usług home.pl należą zarówno klienci indywidualni, mikro i małe firmy, ale i międzynarodowe koncerny, instytucje finansowe oraz jednostki administracji publicznej. Firma zatrudnia ponad 200 pracowników i jest jednym z największych pracodawców z branży IT w regionie.

(ISBnews)

d3f5wv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f5wv2
d3f5wv2