Trwa ładowanie...
d3pkx27

Veolia zleciła modernizację bloków energetycznych za ponad 175 mln zł

Warszawa, 30.11.2015 (ISBnews) - Spółki z Grupy Veolia podpisały umowy na modernizację bloków energetycznych EC3 i EC4 w Łodzi oraz ECII Karolin w Poznaniu, podała spółka. Łączna wartość obu kontraktów to ponad 175 mln zł.

Share
d3pkx27

W efekcie prac emisja tlenków azotu w obu instalacjach zostanie ograniczona do poziomu poniżej 180 mg/Nm3.

"Modernizacja w Łodzi dotyczy trzech kotłów w EC3 oraz jednego w EC4. Projekt będzie realizowany w latach 2016-2017 przez konsorcjum firm Energotechnika - Energorozruch Gliwice S.A., ZRE Katowice S.A., AIUT Sp. z o.o. Koszt przedsięwzięcia jest szacowany na 95 mln zł" - czytamy w komunikacie.
Inwestycja w ECII Karolin w Poznaniu obejmuje modernizację trzech bloków i jest zaplanowana na lata 2016-2018. Za jej realizację generalny wykonawca SBB Energy otrzyma około 80 mln zł.
Zastosowana technologia SNCR umożliwi dobudowanie w przyszłości części katalitycznej, przez co emisja tlenków azotu będzie mogła zostać zredukowana poniżej 150 mg/Nm3, podano także.

"Budowa instalacji odazotowania to kolejna, po wprowadzeniu systemów odsiarczania oraz możliwości spalania biomasy, modernizacja naszych elektrociepłowni w Łodzi i Poznaniu. Troska o środowisko to jedna z najważniejszych wartości dla Grupy Veolia, dlatego cieszymy się, że te inwestycje przyczynią się do poprawy jakości powietrza w obu aglomeracjach" - powiedział dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce Gerard Bourland, cytowany w komunikacie.

d3pkx27

Veolia Polska tworzy i wdraża w Polsce rozwiązania w zakresie gospodarki wodnej, gospodarki odpadami i energią. Zatrudnia ponad 5 000 pracowników w 40 miastach. Veolia w Polsce prowadzi działalność poprzez spółki zależne, w tym: Veolia Energia Polska (spółka holdingowa), 7 głównych spółek operacyjnych - Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia Energia Poznań ZEC, Veolia term, Veolia Industry Polska, Veolia Woda oraz ich spółki zależne.

(ISBnews)

d3pkx27

Podziel się opinią

Share
d3pkx27
d3pkx27