Trwa ładowanie...
d16vvj1
30-11-2015 09:15

Veolia zleciła modernizację bloków energetycznych za ponad 175 mln zł

Warszawa, 30.11.2015 (ISBnews) - Spółki z Grupy Veolia podpisały umowy na modernizację bloków energetycznych EC3 i EC4 w Łodzi oraz ECII Karolin w Poznaniu, podała spółka. Łączna wartość obu kontraktów to ponad 175 mln zł.

Share
d16vvj1

W efekcie prac emisja tlenków azotu w obu instalacjach zostanie ograniczona do poziomu poniżej 180 mg/Nm3.

"Modernizacja w Łodzi dotyczy trzech kotłów w EC3 oraz jednego w EC4. Projekt będzie realizowany w latach 2016-2017 przez konsorcjum firm Energotechnika - Energorozruch Gliwice S.A., ZRE Katowice S.A., AIUT Sp. z o.o. Koszt przedsięwzięcia jest szacowany na 95 mln zł" - czytamy w komunikacie.
Inwestycja w ECII Karolin w Poznaniu obejmuje modernizację trzech bloków i jest zaplanowana na lata 2016-2018. Za jej realizację generalny wykonawca SBB Energy otrzyma około 80 mln zł.
Zastosowana technologia SNCR umożliwi dobudowanie w przyszłości części katalitycznej, przez co emisja tlenków azotu będzie mogła zostać zredukowana poniżej 150 mg/Nm3, podano także.

"Budowa instalacji odazotowania to kolejna, po wprowadzeniu systemów odsiarczania oraz możliwości spalania biomasy, modernizacja naszych elektrociepłowni w Łodzi i Poznaniu. Troska o środowisko to jedna z najważniejszych wartości dla Grupy Veolia, dlatego cieszymy się, że te inwestycje przyczynią się do poprawy jakości powietrza w obu aglomeracjach" - powiedział dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce Gerard Bourland, cytowany w komunikacie.

Veolia Polska tworzy i wdraża w Polsce rozwiązania w zakresie gospodarki wodnej, gospodarki odpadami i energią. Zatrudnia ponad 5 000 pracowników w 40 miastach. Veolia w Polsce prowadzi działalność poprzez spółki zależne, w tym: Veolia Energia Polska (spółka holdingowa), 7 głównych spółek operacyjnych - Veolia Energia Warszawa, Veolia Energia Łódź, Veolia Energia Poznań, Veolia Energia Poznań ZEC, Veolia term, Veolia Industry Polska, Veolia Woda oraz ich spółki zależne.

(ISBnews)

d16vvj1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16vvj1
d16vvj1