Trwa ładowanie...
dtstt1i

Verbicom może przejść na rynek główny GPW z NewConnect w przyszłym roku

Warszawa, 08.06.2015 (ISBnews) - Grupa Verbicom uważa, że przeniesienie jej notowań na GPW z NewConnect mogłoby mieć miejsce w przyszłym roku, poinformował prezes Bolesław Zając. Nie wyklucza emisji na rozwój, także poprzez przejęcia.

Share
dtstt1i

"Rozważamy przejście na rynek główny GPW. Grupa Verbicom jest dojrzałym organizmem o wysokiej rentowności i niskim zadłużeniu. Jednocześnie wykazujemy bardzo wysokie tempo wzrostu. Jestem przekonany, że na głównym parkiecie spotkałaby się z ciepłym przyjęciem przez inwestorów. Przejście na GPW mogłoby mieć miejsce w przyszłym roku" - powiedział Zając w rozmowie z agencją ISBnews.

"Jesteśmy przekonani, że dynamiczne wzrosty w 2014 to nie jest nasze ostatnie słowo. Zamierzamy kontynuować rozwój, także ścieżką przejęć. Nie wykluczamy w związku z tym pozyskiwania kapitału na przejęcia" - dodał prezes Verbicom.

W 2014 roku przychody Grupy wzrosły o 147% do poziomu 57,4 mln zł, a wynik z działalności operacyjnej wzrósł o 288% do poziomu 2,6 mln zł. Zysk netto osiągnął poziom blisko 2 mln zł, rosnąc o 702% r/r.

"Zrealizowane przejęcia pozwoliły poszerzyć ofertę usług i produktów oraz zasięg geograficzny działania grupy. Zdobyliśmy pozycję doświadczonego integratora systemów i konsultanta ds. systemów teleinformatycznych. Jesteśmy dystrybutorem specjalistycznych urządzeń sieciowych, teleinformatycznych i mających zastosowanie w projektach inteligentnych budynków. To wszystko składa się na kompleksowość oferty i pozwala nam z roku na rok powiększać portfolio realizowanych projektów. Rosnąca dynamika w tej chwili zaczyna przypominać efekt kuli śniegowej" - ocenił prezes Verbicom.

dtstt1i

Zwołanemu na 30 czerwca walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy zarząd proponuje podjęcie uchwały o przeznaczeniu kwoty 160 tys. zł na wypłatę dywidendy.

"Wysokość uwzględnia plany rozwojowe, które w istotnej części finansujemy ze środków własnych, ze względu na konserwatywne podejście do zadłużenia. W przyszłości nadal zamierzamy regularnie przeznaczać część zysku na dywidendę. Zakładamy, że będzie to nie mniej aniżeli 30% jednostkowego zysku netto" - podsumował Zając.

Grupa Verbicom to integrator systemów, dostawca rozwiązań teleinformatycznych i dystrybutor specjalistycznego sprzętu IT.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

dtstt1i

Podziel się opinią

Share
dtstt1i
dtstt1i