Trwa ładowanie...
d1u3d7y
d1u3d7y

VIG Polska zanotowała spadek składki o 7,6%, wzrost zysku brutto o 4,3% w I kw.

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Vienna Insurance Group Polska zanotowała spadek składki przypisanej o 7,6% w skali roku do 123,4 mln euro oraz wzrost zysku brutto o 4,3% r/r do 6,6 mln euro w I kw. 2015 r., podała grupa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1u3d7y

Na wynik Vienna Insurance Group w Polsce szczególny wpływ miał spadek składek w ubezpieczeniach na życie ze składką jednorazową.

"Z pominięciem tego czynnika, osiągnięto wzrost na poziomie 17,6%. Przy wzroście o 4,3%, zysk brutto w wysokości 16,6 mln euro napawa optymizmem. Wskaźnik zespolony wyniósł 98,1%"- podała grupa w komunikacie.

Ok. 65% zysku brutto grupa osiągnęła w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

d1u3d7y

Ponownie w największym stopniu do wysokości zysków Vienna Insurance Group w I kwartale 2015r przyczyniły się spółki grupy w Czechach z zyskiem brutto w wysokości 45,8 mln euro, pomimo zwiększonych wydatków z tytułu roszczeń związanych ze szkodami spowodowanymi warunkami pogodowymi. W Czechach łączna kwota zebranych składek wyniosła 457,8 mln euro.

Vienna Insurance Group odnotowała skonsolidowaną składkę w wysokości około 2,8 mld euro w I kw., co stanowi wzrost o 0,9%, pomimo wyraźnego spadku wyników sprzedaży polis na życie ze składką jednorazową. Zysk brutto spadł o 15,2% r/r i wyniósł 130,9 mln euro.

"W bardzo trudnym otoczeniu rynkowym, Vienna Insurance Group zdołała z powodzeniem osiągnąć pozytywne wyniki we wszystkich krajach oraz wszystkich liniach biznesowych. Nasze silne więzi regionalne, którym zawdzięczamy bliskie kontakty z poszczególnymi rynkami, przyczyniły się do znacznego wzrostu składek" - powiedział prezes VIG Peter Hagen, cytowany w komunikacie.

Grupa podała, że historycznie niskie stopy procentowe wpłynęły negatywnie na bieżące przychody z lokat, a także wymusiły niezbędne środki ostrożności w kwestii rezerw na zobowiązania pracownicze w Austrii. Ponadto, po raz pierwszy zostały uwzględnione koszty odsetkowe od obligacji podporządkowanych, wyemitowanych w marcu 2015r.

d1u3d7y

"Zanotowano również znacznie wyższe wydatki z tytułu roszczeń związanych ze szkodami spowodowanymi warunkami pogodowymi w porównaniu do analogicznego kwartału poprzedniego roku. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do obniżenia wyniku o 15,2%" - czytamy także.

Vienna Insurance Group (VIG) jest specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Akcje VIG są notowane na giełdzie w Austrii oraz w Czechach.

(ISBnews)

d1u3d7y

Podziel się opinią

Share

d1u3d7y

d1u3d7y