Trwa ładowanie...
d8pcn70

Vistal Gdynia powołał spółkę zależną w Szwecji

Warszawa, 20.02.2015 (ISBnews) - Vistal Gdynia utworzył w Szwecji spółkę zależną Vistal AB. Podmiot powołany został w celu pozyskiwania kontraktów w krajach skandynawskich oraz świadczenia usług na terenie Szwecji, podała spółka.

Share
d8pcn70

"Zarząd spółki Vistal Gdynia S.A. informuje, iż w dniu 20 lutego 2015 r. utworzono spółkę zależną Vistal AB z siedzibą w Göteborgu, Szwecja. Vistal Gdynia S.A. posiada 100% udziałów w utworzonej spółce, reprezentujących 100% głosów na zgromadzeniu wspólników. Wartość kapitału zakładowego spółki Vistal AB wynosi 50.000 SEK. Spółka powołana została w celu pozyskiwania kontraktów w krajach skandynawskich oraz świadczenia usług na terenie Szwecji związanych z montażem konstrukcji wytwarzanych przez emitenta." - czytamy w komunikacie.

O dokonaniu przez odpowiedni organ rejestracji spółki Vistal poinformuje odrębnym raportem, podano również.

W listopadzie ub.r. wiceprezes Robert Ruszkowski informował o zamiarze otwarcia przez Vistal przedstawicielstwa w Szwecji. Miało ono wspierać sprzedaż i pozyskiwać klientów, potem umożliwić branie udziału w przetargach. Podkreślił również wtedy, że spółka liczy na znaczny wzrost sprzedaży w Szwecji.

d8pcn70

Vistal Gdynia, spółka dominująca Grupy Vistal, to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,39 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

d8pcn70

Podziel się opinią

Share
d8pcn70
d8pcn70