Trwa ładowanie...
d1i2u0q
03-10-2016 11:02

Vivid Games wyda grę 'Road Survivor' na platformy mobilne jeszcze w tym roku

Warszawa, 03.10.2016 (ISBnews) - Vivid Games planuje, że casualowa gra "Road Survivor", wyprodukowana przez rumuńskie studio Art Dynasty trafi na platformy mobilne iOS i Android jeszcze w 2016 roku, podał Vivid Games.

d1i2u0q
d1i2u0q

"'Road Survivor' będzie drugą po 'Heroes of Nox' grą, która trafi na rynek do końca 2016 r. Wcześniej plany wydawnicze przewidywały premierę jednej gry w bieżącym roku oraz pięciu tytułów w 2017 r., a wśród nich 'Metal Fist' oraz 'Prime Time Rush'. Dzisiejsza informacja oznacza, że Vivid Games wyda do końca przyszłego roku co najmniej 7 gier" - czytamy w komunikacie.

"Obserwujemy trendy na rynku i widzimy, jak ważny jest koncept. Sukces ma szansę osiągnąć zarówno zaawansowana gra przeznaczona dla bardziej dojrzałych graczy, jak i mniejsza, wciągająca gra dla szerokiego rynku. Jest to pierwszy tytuł casual w naszym portfolio wydawniczym, która rozszerzy je w tym kierunku" - powiedział prezes Remigiusz Kościelny, cytowany w komunikacie.

"Road Survivor" jest grą typu arcade kierowaną do szerokiej grupy odbiorców. To prosta i wciągająca rozgrywka połączona ze stylową szatą graficzną w klimacie low-poly art. Zadaniem gracza jest jak najdłuższe utrzymanie przy życiu grupy bohaterów, którzy muszą pokonać nadciągające na drodze przeszkody. W grze znajdzie się kilkadziesiąt różnorodnych postaci i lokacji oraz spora dawka humoru, podano w informacji.

"Road Survivor" nie był wcześniej uwzględniany w planach wydawniczych na 2016 i 2017 rok. "Naszym zdaniem, gra ma duże szanse na sukces komercyjny. Głównym jej atrybutem ma być nieprzeciętna i wciągająca rozgrywka. Dlatego, mimo że przeznaczona jest dla innej grupy docelowej niż pozostałe tytułu w wydawnictwie Vivid Games, zdecydowaliśmy się ją wydać" - podkreślił Business Development Manager Vivid Games Krzysztof Kusak, także cytowany w komunikacie.

d1i2u0q

Art Dynasty to młode studio z Rumunii. "Road Survivor" będzie pierwszą grą mobilną w portfolio tego producenta.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował we wrześniu 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

(ISBnews)

d1i2u0q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i2u0q