Trwa ładowanie...
d2vdx3o

W 2015 roku marża EBITDA Grupy Lotos powinna wynieść co najmniej 9 proc.

17.11. Warszawa (PAP) - W 2015 roku marża EBITDA Grupy Lotos powinna wynieść co najmniej 9 proc., a stopa zwrotu z zaangażowanego kapitału co najmniej 12 proc. - poinformowała...

d2vdx3o
d2vdx3o

17.11. Warszawa (PAP) - W 2015 roku marża EBITDA Grupy Lotos powinna wynieść co najmniej 9 proc., a stopa zwrotu z zaangażowanego kapitału co najmniej 12 proc. - poinformowała spółka w opublikowanej w środę strategii do roku 2015.

"Celem strategii finansowej w zakresie rentowności będzie osiągnięcie przez Grupę Kapitałową Lotos założonej marży EBITDA oraz stopy zwrotu z kapitału zaangażowanego (ROACE). Zakłada się, iż na koniec okresu objętego strategią wskaźniki te będą kształtować się na poziomie: marża EBITDA co najmniej 9 proc., stopa zwrotu z zaangażowanego kapitału (ROACE) co najmniej 12 proc." - podała spółka.

Grupa zamierza maksymalizować stopę zwrotu na kapitale przynależnym akcjonariuszom, poprzez "dążenie do osiągnięcia pożądanej struktury finansowania odpowiadającej relacji zadłużenia oprocentowanego netto do kapitałów własnych".

Lotos poinformował, że w rachunku skonsolidowanym wysokość wskaźnika nie będzie przekraczać 0,4 na koniec okresu strategii.

Spółka zamierza też wypłacać dywidendę w latach objętych strategią. Na ten cel zamierza wydawać do 30 procent zysku netto.

Nakłady inwestycyjne grupy w latach 2011-2015 wyniosą maksymalnie 5,7 mld zł, przy czym w segmencie wydobywczym Lotos chce zainwestować 3,9 mld zł, a w segmencie produkcji i handlu 1,8 mld zł (w obszarze operacyjnym 0,8 mld zł, w obszarze handlu 1 mld zł). (PAP)

morb/ asa/

d2vdx3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vdx3o