Trwa ładowanie...
zwolnienia

W.Brytania: HSBC ostrzega, że zwolni 14 tys. pracowników

Jeden z największych banków świata HSBC poinformował, że 14 tys. pracowników jest zagrożonych zwolnieniem w ramach realizowanego od dwóch lat planu restrukturyzacji. Da to oszczędność dodatkowych 3 mld dolarów - donosi telewizja Sky.

Share
W.Brytania: HSBC ostrzega, że zwolni 14 tys. pracowników
Fot: AFP/Carl Court
d4g8lfh

Bank zatrudnia w świecie 254 tys. pracownikw, z czego 45 tys. w W. Brytanii. Do 2016 r. poziom zatrudnienia ma obniżyć się do 240-250 tys. Od początku wdrożenia planu restrukturyzacji w maju 2011 r., bank zmniejszył zatrudnienie o 46 tys. i zmniejszył swoje koszty o 4 mld USD.

Ostrzeżenie o 14 tys. pracownikach zagrożonych zwolnieniem zawarte jest w aktualizacji strategii banku przedstawionej udziałowcom w środę przez dyrektora wykonawczego Stuarta Gullivera.

d4g8lfh

Najnowsza wersja strategii stwierdza też, że plany sprzedaży 52 operacji nieistotnych dla zasadniczego profilu działalności banku przebiegają zgodnie z planem. Dzięki ich sprzedaży, aktywa banku obciążone ryzykiem zmniejszą się o 95 mld USD (62,3 mld funtów).

Restrukturyzacja HSBC ma na celu zmniejszenie kosztów operacyjnych, ponieważ ściślejsze regulacje wprowadzone w następstwie bankowego krachu z lat 2008-09 zaszkodziły zyskom. Bank chce wycofać się z nierentownych operacji i skoncentrować na rynkach oferujących potencjał wzrostu np. w Azji i Ameryce Łacińskiej.

- Będziemy ściśle przestrzegać dyscypliny kosztów przy równoczesnym ulepszaniu i upraszczaniu procedur (...) HSBC stał się bankiem prostszym, łatwiejszym w zarządzaniu i gotowym do skorzystania z możliwości rozwoju - cytuje Sky TV dyrektora wykonawczego Stuarta Gullivera.

W ostatnim kwartale HSBC miał zysk w wys. 5,4 mld funtów.

d4g8lfh

Podziel się opinią

Share
d4g8lfh
d4g8lfh