Trwa ładowanie...
d1xz99a

W.Brytania zwiększy restrykcje wobec pracowników z zagranicy

Wielka Brytania zwiększy restrykcje wobec pracowników z zagranicy ze względu na wzrost bezrobocia - zapowiedział brytyjski minister spraw wewnętrznych Alan Johnson.
Firmy będą musiały przynajmniej przez miesiąc poszukiwać pracowników w kraju, zanim zaoferują dane miejsce pracy komuś spoza Europy - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

Share
d1xz99a

Do tej pory pracodawcy musieli ogłaszać swoją ofertę w biurach pracy Jobcentre Plus przez dwa tygodnie, zanim mogli zaoferować ją osobom spoza Europy.

Johnson, jak pisze gazeta, zapowiedział też, że pracodawcy powinni zwiększyć roczną płacę z 17 tys. funtów rocznie do 20 tys. osobom, które wjechały do Wielkiej Brytanii jako pracownicy wykwalifikowani.

Wzrośnie również - z pół roku do roku - okres, jaki pracownik musi przepracować w firmie, zanim będzie mógł zostać zatrudniony w jej macierzystej placówce w Wielkiej Brytanii.

d1xz99a

Ocenia się, że zmniejszy to o jedną dziesiątą liczbę pozwoleń na pracę dla pracowników pozaeuropejskich.

Posunięcia te zaleciła rządowa komisja doradcza ds. migracji.

- Zmiany te zapewnią, że firmy będą mogły rekrutować zagranicznych pracowników, których potrzebuje gospodarka, ale nie będzie się to odbywać kosztem brytyjskich pracowników ani jako tańsza alternatywa dla inwestowania w umiejętności już istniejącej siły roboczej - powiedział Johnson.

d1xz99a

Podziel się opinią

Share
d1xz99a
d1xz99a