Trwa ładowanie...
d2bnkat
finanse
23-11-2013 14:35

W ciągu 2 lat będą realizowane projekty na 68 mld EUR ze środków UE - Bieńkowska

23.11. Warszawa (PAP) - W ciągu najbliższych dwóch lat będą realizowane projekty na 68 mld euro ze środków unijnych, a razem z finansowaniem krajowym ich wartość wyniesie 115 mld...

d2bnkat

23.11. Warszawa (PAP) - W ciągu najbliższych dwóch lat będą realizowane projekty na 68 mld euro ze środków unijnych, a razem z finansowaniem krajowym ich wartość wyniesie 115 mld euro - poinformowała Elżbieta Bieńkowska, która po rekonstrukcji rządu będzie wicepremierem oraz ministrem połączonych resortów infrastruktury i rozwoju.

"Mamy do dyspozycji ogromną ilość środków, ale mamy też co jest najważniejsze: plany jak te środki wykorzystać. W ciągu najbliższych dwóch lat będziemy realizować program na 68 mld euro ze strony europejskiej, ale cały program to jest 115 mld euro" - powiedziała Bieńkowska podczas wystąpienia na sobotniej Konwencji Krajowej PO.

"By być konkurencyjnym trzeba wypracować taki system, który pozwoli nam sprzedawać naszą myśl, nasze patenty. Zamierzamy najwięcej środków przeznaczyć właśnie na ten cel. Na ten cel dla firm pójdzie ponad 9 mld euro" - dodała.

W nowej perspektywie budżetowej UE na lata 2014-20 Polska otrzyma środki o wartości 440 mld zł. (PAP)

nik/ bg/

d2bnkat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bnkat