Trwa ładowanie...

W ciszy najwięcej osób jeździ do Krakowa

Od czterech tygodni pasażerowie Pendolino mogą podróżować w strefach ciszy. Jak dotąd z nowej usługi skorzystało około 30 tys. osób. Z tego udogodnienia najchętniej korzystają pasażerowie jadący z Warszawy do Krakowa - informuje PKP.

W ciszy najwięcej osób jeździ do KrakowaFot: Jacek Bereźnicki
d4e83m6
d4e83m6

Z danych przewoźnika wynika ponadto, że ponad 74 proc. osób kupuje bilety na przejazd w specjalnym wagonie przez internet.

Dwumiesięczny pilotaż usługi został wprowadzony w połowie kwietnia. Od tego czasu we wszystkich Pendolino wagon nr 7 (kl. 2) objęty jest strefą ciszy. To rozwiązanie, które od kilku lat funkcjonuje m.in. w kolejach czeskich, niemieckich czy austriackich.

W trakcie trwania pilotażu PKP Intercity chce sprawdzić zainteresowanie usługą. W tym czasie zostaną przeprowadzone badania wśród pasażerów i drużyn konduktorskich, dzięki którym przewoźnik dowie się co użytkownicy sądzą na temat cichych wagonów.

Pierwsze wynika badań przewoźnika pokazały, że pasażerowie wciąż mają obawy przed zwróceniem uwagi współpasażerom, którzy nie przestrzegają reguł wyznaczonych w strefie.

W strefie ciszy należy mówić szeptem, jest zakaz rozmów przez telefon, należy wyłączyć dźwięk w laptopach czy tabletach oraz obowiązuje zalecenie słuchania muzyki tylko przez słuchawki.

Cena biletu za przejazd w strefie ciszy jest taka sama jak cena standardowego biletu w klasie 2.

d4e83m6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e83m6