Trwa ładowanie...
d4mg85y
d4mg85y

W czerwcu dalsza poprawa nastrojów konsumentów

16.6.Warszawa (PAP) - W czerwcu, trzeci miesiąc z rzędu poprawiają się nastroje konsumentów, aczkolwiek nadal przeważają oceny pesymistyczne - wynika z badania instytutu...
Share
d4mg85y

16.6.Warszawa (PAP) - W czerwcu, trzeci miesiąc z rzędu poprawiają się nastroje konsumentów, aczkolwiek nadal przeważają oceny pesymistyczne - wynika z badania instytutu Pentor.

"Czerwcowy pomiar nastrojów przynosi kolejną poprawę wskaźników koniunktury konsumenckiej. Po gwałtownych spadkach w lutym i marcu odczyty wszystkich naszych indeksów od trzech miesięcy powoli, acz systematycznie ulegają poprawie. Pozostają jednak w strefie wartości ujemnych, co oznacza utrzymującą się przewagę pesymistów nad optymistami" - napisano w komentarzu.

Z badań wynika, że 43 badanych, czyli o 5 pkt. proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu, jest przekonana, iż obecna sytuacja jest gorsza niż rok temu. 48 proc. uważa, iż w stosunku do okresu sprzed 12 miesięcy nic się nie zmieniło, natomiast 9 proc. jest zdania, iż polska gospodarka idzie w górę.

d4mg85y

61 proc. Polaków nie przewiduje większych zmian w kondycji finansowej własnego gospodarstwa domowego w ciągu najbliższego roku, co piąty spodziewa się poprawy, natomiast 19 proc. oczekuje zmian na gorsze.

PESK - -15,7 pkt +10,8 pkt mdm

OGD - -8,3 pkt +2,4 pkt mdm

PENKON - -12,0 pkt +6,6 pkt mdm

PESK - wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju.

OGD - wskaźnik kondycji finansowej gospodarstw domowych

PENKON - wskaźnik klimatu konsumenckiego. (PAP)

map/ ana/

d4mg85y

Podziel się opinią

Share
d4mg85y
d4mg85y