Trwa ładowanie...

W internecie Polacy najczęściej kupują książki, filmy i muzykę

Produktami najczęściej kupowanymi w sklepach internetowych są książki, filmy i muzyka - wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC. Coraz większą popularnością cieszą się internetowe zakupy sprzętu elektronicznego i odzieży.

Share
W internecie Polacy najczęściej kupują książki, filmy i muzykę
Źródło: Jupiterimages
dympr0j

Ponad połowa ankietowanych przyznała, że w ciągu ostatniego roku korzystała z internetowych księgarni, sklepów muzycznych i multimedialnych. Większość, bo aż 61 proc. spośród kupujących książki, albumy i płyty w internecie, stanowiły kobiety.

Tylko 17 proc. osób korzystających na co dzień z internetu nie zrobiło w ciągu ostatnich 12 miesięcy zakupów w sieci.

W ciągu ostatniego roku dwóch na pięciu respondentów, głównie mężczyzn, dokonało w sklepie internetowym zakupu sprzętu elektronicznego. Jednocześnie Polacy, w zdecydowanej większości kobiety, coraz częściej kupują też odzież przez internet.

dympr0j

- Dostęp do wielu zagranicznych marek, które nie są obecne w polskich sklepach, oraz możliwość wymiany lub zwrotu towaru, gdy nie spełnia on oczekiwań nabywcy, skłoniły w ciągu ostatniego roku aż 40 proc. respondentów do zakupu ubrań w sklepach internetowych - podał Millward Brown SMG/KRC.

Nieco mniejszym wzięciem wśród klientów sklepów internetowych cieszy się sprzęt AGD. Tylko 21 proc. w ciągu ostatniego roku nabyło przez internet urządzenia wyposażenia mieszkania lub domu.

- Niewielu badanych przyznało, że za pośrednictwem sklepów internetowych kupuje dobra luksusowe, jak biżuteria czy zegarki, oraz artykuły żywnościowe. Było to odpowiednio 11 i 6 proc. - wskazano w komunikacie.

Badanie "Konsumenci o jakości firmowych stron internetowych" zostało przeprowadzone we wrześniu 2011 roku przez instytut badawczy Millward Brown SMG/KRC na zlecenie "Rzetelnej Firmy", na reprezentatywnej grupie 300 Polaków z co najmniej średnim wykształceniem, zamieszkujących miasta powyżej 50 tys. mieszkańców.

"Rzetelna Firma" to program pod patronatem Krajowego Rejestru Długów promujący uczciwość płatniczą oraz stosowanie wysokich standardów etycznych i dobrych praktyk w działalności gospodarczej.

dympr0j

Podziel się opinią

Share
dympr0j
dympr0j