Trwa ładowanie...

W internecie przybywa ofert pracy. Zobacz, w jakich branżach

Barometr Ofert Pracy, obrazujący zmiany ich liczby ponownie wzrósł - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Share
W internecie przybywa ofert pracy. Zobacz, w jakich branżachŹródło: WP.PL, fot: © Rawpixel - Fotolia.com
d1q79er

Barometr Ofert Pracy, obrazujący zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, ponownie wzrósł - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Eksperci tłumaczą, że ożywienie w gospodarce światowej, jak i polskiej sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz BIEC. w maju br. wyniósł on 167,6 pkt, wobec 159,2 pkt odnotowanych miesiąc wcześniej.

Panujące w gospodarce światowej i polskiej ożywienie gospodarcze sprzyja kreacji nowych miejsc pracy. Dodatkowo dobre wyniki polskiej gospodarki z I kwartału br. z niewielkim opóźnieniem przełożyły się na obserwowany ostrzejszy wzrost liczby ofert pracy - głosi komunikat.

d1q79er

Z zaprezentowanych danych wynika, że na koniec maja w internecie opublikowanych pozostawało 102,7 tys. ofert pracy. Liczbę wakatów zwiększyli przedsiębiorcy z wszystkich województw, w największym jednak stopniu ci z woj. podkarpackiego, lubelskiego i opolskiego. W pierwszych dwóch województwach dopiero od niedawna obserwujemy silniejszy wzrost liczby ogłoszeń o zatrudnieniu - czytamy w komunikacie.

Silny wzrost liczby ofert pracy odnotowano również w woj. mazowieckim, lubuskim i pomorskim. Autorzy badania zaznaczyli jednak, że tu "ich zwiększenie przyjęło już formę wyraźnej tendencji".

Z danych wynika, że relatywnie słaby wzrost podaży pracy odnotowano w województwach: warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim oraz zachodniopomorskim.

Polak pracuje w ciągu roku niemal tyle samo, co odpoczywa:

d1q79er
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q79er