Trwa ładowanie...
d409aiq
d409aiq

W Investments podniosło prognozę przychodów na 2014 r. (aktualizacja)

W dzisiejszej depeszy pt. "W Investments podniosło prognozę przychodów na 2014 r., podtrzymało - zysku" w ostatnim akapicie podaliśmy informacje o działalności domu maklerskiego zamiast całej grupy. Poniżej depesza ze zaktualizowanymi informacjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d409aiq

Warszawa, 26.11.2014 (ISBnews) - W Investments podniosło prognozę przychodów ogółem na 2014 r. do 54,2 mln zł, przychodów ze sprzedaży do 16,83 mln zł i przychodów z działalności finansowej i pozostałej operacyjnej do 37,37 mln zł, podała spółka. Jednocześnie spółka podtrzymała prognozę zysku netto w wysokości 27,37 mln zł.

"Zarząd W Investments S.A. informuje, że w związku ze sprzedażą udziałów spółki zależnej oraz wypłatą dywidendy (...) zarząd podjął decyzję w sprawie podwyższenia prognozy (...). Podwyższenie prognozy dotyczy pozycji 'przychody ogółem', 'przychody ze sprzedaży' oraz 'przychody z działalności finansowej i pozostałej operacyjnej'" - czytamy w komunikacie.

Dotychczasowa prognoza zakładała: przychody ogółem w kwocie 32,04 mln zł; przychody ze sprzedaży w kwocie 13,30 mln zł; przychody z działalności finansowej i pozostałej operacyjnej w kwocie 18,74 mln zł.

d409aiq

"Spółka podtrzymuje opublikowane wcześniej prognozy dotyczące zysku netto. Spółka planuje osiągnięcie zysku netto w kwocie 27.370 tys. zł" - czytamy dalej.

W Investments poinformowała dziś, że zgromadzenie wspólników W Investments Limited, cypryjskiej spółki zależnej, zdecydowało o wypłacie na rzecz W Investments 36,40 mln zł dywidendy w formie pieniężnej i akcjach. Jednocześnie W Investments poinformowało, że sprzedało 81% udziałów W Investments Limited za 120 mln zł na rzecz obywatelki Federacji Rosyjskiej.

W Investments jest regionalnym holdingiem finansowym. W skład grupy wchodzi m.in. Dom Maklerski WISA, W Financials, Euroknowlegde Group Limited. Spółka jest też współzałożycielem i współzarządzającym funduszem WI EEC Ventures. To pierwszy polski fundusz specjalizujący się wyłącznie w sektorze EEC (Energy Environment Cleantech) a wspierany również przez Krajowy Fundusz Kapitałowy (KFK).

(ISBnews)

d409aiq

Podziel się opinią

Share
d409aiq
d409aiq