Trwa ładowanie...
d1lkduh

W maju OFE zmieniło 148,6 tys. osób - Analizy Online

21.05. Warszawa (PAP) - W majowej sesji transferowej OFE zmieniło 148,6 mln osób. Najwyższe dodatnie saldo zanotowała AXA OFE, Generali OFE i Nordea OFE, z kolei najwięcej klientów...

d1lkduh
d1lkduh

21.05. Warszawa (PAP) - W majowej sesji transferowej OFE zmieniło 148,6 mln osób. Najwyższe dodatnie saldo zanotowała AXA OFE, Generali OFE i Nordea OFE, z kolei najwięcej klientów odpłynęło z Aviva OFE i ING OFE - podały Analizy Online w piątkowym raporcie.

"Druga tegoroczna, majowa sesja transferowa OFE przyniosła wzrost liczy osób dokonujących zmiany funduszu emerytalnego. Liczba migrujących uczestników wzrosła do 148,6 tys. osób, czyli była wyższa niż w trakcie sesji lutowej o 4,6 proc. Jest to druga największa liczba przerejestrowanych uczestników w dotychczasowej historii działalności OFE" - napisano w raporcie.

"Łącznie w bieżącym roku na zmianę funduszu zdecydowało się już 290,7 tys. osób, podczas gdy w analogicznym okresie poprzedniego roku było ich o 17,2 tys. mniej" - dodano.

W majowej sesji 8 podmiotów miało dodatnie saldo napływu uczestników.

d1lkduh

"Tradycyjnie na majowej migracji najbardziej skorzystało AXA OFE, które było zarówno liderem w kategorii salda wymiany uczestników OFE (26,3 tys.), jak i pod względem samych przyjść (35,0 tys.)" - napisano.

Duże dodatnie saldo miały też Generali OFE (11,2 tys.) i Nordea OFE (8,4 tys.).

"Na uwagę zasługuje również fakt, że do walki na wtórnym rynku uczestników OFE stanęli nowi gracze. Podczas ostatniej sesji wzmożoną aktywność wykazał po raz pierwszy fundusz PKO BP Bankowy OFE, który od lutego 2007 roku sukcesywnie odnotowuje spadek salda wymiany uczestników" - napisano.

Dodatnie saldo PKO BP Bankowy OFE wyniosło prawie 6 tys. osób.

d1lkduh

Duże ujemne salda zanotowali liderzy rynku Aviva OFE i ING OFE.

"Zdecydowanie najsłabiej zaprezentowały się natomiast największe podmioty na rynku funduszy emerytalnych, czyli Aviva OFE oraz ING OFE, dla których saldo wymiany wyniosło odpowiednio -34,9 tys. oraz -11,3 tys. osób" - napisano w raporcie.

"To już kolejne sesje transferowe z rzędu, w której fundusze te odnotowały ujemne wyniki. Za taki stan rzeczy odpowiada obowiązująca od niedawna nowelizacja ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, zgodnie z którą opłata za zarządzanie aktywami przekraczającymi 45 mld zł jest stała. W związku z tym Aviva PTE oraz ING PTE przyjęły bierną postawę w pozyskiwaniu klientów na rynku wtórnym" - dodano. (PAP)

jru/ gor/

d1lkduh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lkduh