Trwa ładowanie...

W nocy zapłacisz za energię o połowę mniej. Propozycja Ministerstwa Energii

Bardzo możliwe, że za energię w nocy zapłacimy o połowę mniej niż w dzień. Taka propozycja znalazła się w projekcie rozporządzenia Ministerstwa Energii, przesłanym do konsultacji społecznych. Na zmianie skorzystaliby przede wszystkim ci, którzy ogrzewają domy energią elektryczną.

W nocy zapłacisz za energię o połowę mniej. Propozycja Ministerstwa EnergiiŹródło: East News, fot: MAREK LASYK/REPORTER
d2td845
d2td845

Ogrzewanie domu energią elektryczną nadal nie należy w Polsce do popularnych form. Jak podaje GUS, w 2015 roku urządzenia grzewcze na prąd stosowało 4,3 proc. gospodarstw domowych. Resort energii chce to zmienić.

Ogrzewanie domów w Polsce pochłania tyle energii, co cały przemysł. Zobacz wideo:

W tym celu przygotował projekt rozporządzenia obniżający ceny za prąd od godziny 23 do 7 rano.

d2td845

Zachęcanie Polaków do korzystania z energii elektrycznej ma rozwiązać narastający zwłaszcza w dużych miastach problem ze smogiem.

"Zmiany regulacji w tym zakresie mają zachęcić do instalacji pieców elektrycznych lub pomp ciepła na terenach, gdzie brak jest możliwości podłączenia do scentralizowanych systemów ciepłowniczych lub sieci gazowych” – czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

Jak podaje tvn24bis.pl nowe taryfy mają też zachęcać do zakupu samochodów elektrycznych i tańszego ładowania ich w nocy.

Ci, którzy wybiorą nową taryfę, muszą się liczyć z opłatą za aktywację takiej usługi. Nie będzie natomiast konieczna zmiana taryf z jednostrefowej na strefową.

d2td845
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2td845