Trwa ładowanie...
d14ao0w

W oczekiwaniu na mocniejsze bodźce - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a pozytywnie wyróżniły się jedynie indeksy średnich spółek, które zakończyły dzień zauważalną zwyżką. Po otwarciu główne indeksy wyznaczyły dzienne maksima, a w kolejnych godzinach na rynku zarysowała się nieznaczna przewaga sprzedających. Skala spadku nie była zbyt duża i mieści się w kategorii konsolidacji po wcześniejszym wzroście.
Share
W oczekiwaniu na mocniejsze bodźce - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d14ao0w

WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») zaraz po otwarciu wyznaczył dzienne maksimum na 2433, a na wyższych poziomach pojawiła się podaż, w korespondencji z oporami wynikającymi ze zniżkujących średnich ruchomych. W dalszej części sesji indeks odnotował spadek do 2414, a popyt pojawił się nad wsparciem wynikającym z ostatnich minimów na 2410 i 2412.
Najbliższy opór znajduje się na 2428, a jego przebicie będzie zapowiadało test wczorajszego maksimum na 2433 i leżącego nieco wyżej poziomu 2442. W przypadku mocniejszego ruchu będę liczył na test ostatnich maksimów na 2464 lub też 2476. Sforsowanie tych poziomów będzie potwierdzało tendencję wzrostową w krótkim terminie, co z kolei winno przełożyć się na test 2511. Kolejne wyzwania stanowią wrześniowe maksima na 2544 i 2559.
Najbliższe wsparcie wyznacza wczorajszy dołek na 2414 i znajdująca się nieco niżej strefa 2410-12. W przypadku jej przełamania popyt winien pojawić się na 2402 lub też na 2398. Kolejne wsparcie wyznacza piątkowe minimum na 2385, a jego przełamanie będzie oznaką słabości strony popytowej, co z kolei winno przełożyć się na test 2379 lub też dołka z połowy października na 2353.
Ten ostatni pułap ma dla mnie istotne znaczenie, gdyż będzie ewentualne jego przełamanie oddalało perspektywę realizacji wzrostowych scenariuszy na dalszą przyszłość. Wczorajsza sesja nie wnosi istotnych zmian w układzie sił rynkowych. W nieco lepszej sytuacji jest obecnie strona popytowa, która winna podejmować inicjatywę przebicia oporów, które blokują możliwość kontynuacji zwyżki.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34092/141120_bp.pdf )

d14ao0w

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d14ao0w

Podziel się opinią

Share
d14ao0w
d14ao0w