Trwa ładowanie...
d3dv3oc
d3dv3oc
Waluty

W oczekiwaniu na raport nt. stanu gospodarki

Wtorkowa sesja na rynku walutowym przebiegała dość spokojnie, z tendencją do osłabiania się waluty amerykańskiej.
Share
d3dv3oc

*Wtorkowa sesja na rynku walutowym przebiegała dość spokojnie, z tendencją do osłabiania się waluty amerykańskiej. Główne pary walutowe obroniły istotne wsparcia wynikające z geometrii rynkowych. *

Dopóki jesteśmy powyżej tych poziomów, większy ruch korekcyjny na dolarze oddala się nieco w czasie. Indeks dolarowy ponownie zbliża się w okolice minimów z początku czerwca tego roku. Na rynku krajowym obserwowaliśmy lekką tendencję do umocnienia złotego. W dniu wczorajszym komisarz do spraw gospodarczych i monetarnych UE ogłosił, że pogrążona w kryzysie Łotwa otrzyma kolejną transzę pakietu pomocowego, o ile wdroży dodatkowe cięcia budżetowe. Na wykresie tygodniowym indeks rynków wschodzących się do 200-okresowej średniej MA.

Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie publikacja Beżowej Księgi. Z ostatniego raportu na temat kondycji gospodarki amerykańskiej dowiedzieliśmy się, że w gospodarce pojawiają się pozytywne sygnały ( w marcu i na początku kwietnia gospodarka kurczyła się w mniejszym tempie) i być może w najbliższych miesiącach zbliża h będziemy obserwować pewne oznaki ożywienia. Ten promyk nadziei ostatnio przyczynił się do kontynuacji wzrostów amerykańskich indeksów akcji. Gdyby dzisiejsza publikacja była również nieco bardziej optymistyczna, to przy obserwowanej w ostatnich dwóch miesiącach znaczącej poprawie indeksów zaufania konsumentów i indeksów koniunktury, być może nastąpiłoby wyłamanie z szerszego zakresu konsolidacji na rynkach akcji.

d3dv3oc

Z zaplanowanych na dzisiaj publikacji makroekonomicznych poznamy również produkcję przemysłową z Francji i Wielkiej Brytanii, a także amerykański i brytyjski bilans handlu zagranicznego za kwiecień.

EURPLN

Złoty w dniu wczorajszym kontynuował umacnianie się. Eurozłoty handlowany jest poniżej istotnego zniesienia fib- 50% całości spadków zapoczątkowanych na początku lutego tego roku. Okolice 4,58 wyznaczają obecnie istotny opór. Notowania powróciły poniżej 100-okresowej średniej na wykresie dziennym, która wyznacza najbliższy opór na poziomie 4,50. Jeśli pozytywny sentyment do złotego się utrzyma, to jest szansa na test okolic 4,40 w najbliższym czasie. Jak na razie najbliższym wsparciem pozostają okolice 4,4525, gdzie zrównałaby się ze sobą podfala korekcyjna z poziomu 4,5520 na 4,4220 z obecną podfalą korekcyjną z poziomu 4,5780. Przełamanie tego poziomu otworzy drogę w strefę 4,3980-4,4000.

EURUSD

Eurodolar obronił wczoraj wsparcie na poziomie 1,3800 i kontynuował wzrosty w okolice oporu na poziomie 1,4135 wynikającego z 61,8% zniesienia fib całości fali spadkowej z okolic 1,4339. Poziom ten stanowi najbliższy opór , którego ewentualne przełamanie byłoby bodźcem do umocnienia euro w rejon 1,4225. Tak jak wspominaliśmy wczoraj, dopiero przełamanie poziomu 1,38 mogłoby być symptomem do jakiejś głębszej korekty. Opublikowane w dniu wczorajszym dane na temat produkcji przemysłowej w Niemczech, pomimo słabszego odczytu od prognoz, nie wpłynęły znacząco na notowanie EURUSD.

d3dv3oc

GBPUSD

Podobnie jak EURUSD, również GBPUSD obronił istotne wsparcie geometryczne w rejonie 1,58 i kontynuował ruch wzrostowy. GBPUSD pod krótkiej konsolidacji w strefie 1,6300-1,6340 przełamał zniesienie fib 61,8%całości ruchu korekcyjnego z okolic 1,6660, co z technicznego punktu widzenia otwiera drogę w okolice 1,6476, gdzie znajduje się najbliższy opór. Silnym oporem pozostają okolice maksimum dziennego z dnia 3 czerwca tego roku. Dziś z Wielkiej Brytanii poznamy dane na temat bilansu handlu zagranicznego oraz produkcji przemysłowej. Analitycy spodziewają się, że w kwietniu produkcja spadnie o 0,1% w ujęciu miesiąc do miesiąca i o 12,4% w skali roku.

USDJPY

W dniu wczorajszym USDJPY przetestował okolice oporu wynikającego z linii poprowadzonej po ostatnich maksimach lokalnych na poziomie 101,50 i 99,80, co było symptomem do niewielkiej korekty na tej parze. Po części było spowodowane to korekta ostatniego ruchu aprecjacyjnego na dolarze. Aktualnym pozostaje opór w postaci 78,6% zniesienia fib na poziomie w rejonie 99,80. Silnym wsparciem pozostaje rejon 94,00.
Opublikowane w nocy dane z Japonii wskazały na spadek zamówień na maszyny, co wynika z cięcia kosztów- mając na uwadze trudną sytuację gospodarczą.

Anna Jacewicz
DM IDMSA.PL

d3dv3oc

Podziel się opinią

Share
d3dv3oc
d3dv3oc