Trwa ładowanie...
d3yle7y

W połowie grudnia Orlen Upstream rozpocznie kolejny odwiert badawczy na Lubelszczyźnie

...

Share
d3yle7y

07.12. Warszawa (PAP) - W połowie grudnia Orlen Upstream rozpocznie kolejny odwiert badawczy na Lubelszczyźnie - poinformował PKN Orlen w komunikacie prasowym.

"Czterdzieści dwa dni trwało wiercenie pionowego otworu poszukiwawczego Syczyn OU-1, w gminie Wierzbica. Urządzenie wiertnicze zostanie przetransportowane 60 km dalej, by już 15 grudnia, w Berejowie, gm. Niedźwiada (powiat lubartowski) rozpocząć kolejny odwiert badawczy" - napisano w komunikacie.

"Z otworu w Syczynie pobraliśmy próbki rdzeni z głębokości ponad 2,5 km, które zostaną poddane analizie laboratoryjnej. W podobny sposób zgromadzimy materiał skalny z terenu Berejowa i również przekażemy do badań. Na ich podstawie za 5-6 miesięcy, podejmiemy decyzję o wierceniu poziomych otworów w obu tych lokalizacjach. Już dziś możemy powiedzieć, że udało nam się potwierdzić nasze dotychczasowe założenia co do głębokości zalegania kolejnych warstw geologicznych" - poinformował, cytowany w komunikacie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Orlen Upstream posiada osiem koncesji na poszukiwanie ropy naftowej i gazu ziemnego w Polsce. Sześć bloków koncesyjnych znajduje się na terenie Lubelszczyzny (Bełżyce, Garwolin, Lubartów, Lublin, Wierzbica, Hrubieszów). Koncesje obejmują zarówno surowiec ze złóż konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych, w tym tzw. gaz łupkowy.(PAP)

morb/ osz/

d3yle7y

Podziel się opinią

Share
d3yle7y
d3yle7y