Trwa ładowanie...
d24ii1z

W połowie września zakończyła się kontrola w ULC

W połowie września zakończyła się w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego kontrola resortu transportu - poinformował w środę wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz. Jej celem miało być sprawdzenie procesu przyznawania przez Urząd koncesji liniom lotniczym.

d24ii1z
d24ii1z

Pod koniec sierpnia w Sejmie podczas przedstawiania informacji rządu ws. Amber Gold, minister transportu Sławomir Nowak poinformował, że w ULC trwa kontrola. Wyjaśnił, że jej celem jest sprawdzenie procesu przyznawania przez Urząd koncesji liniom lotniczym. Dodał wówczas, że po kontroli nie wyklucza wniosków personalnych.

- 12 dni temu skończyła się nasza wewnętrzna kontrola w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Przygotowywane są dokumenty pokontrolne - powiedział podczas sejmowej komisji infrastruktury Jarmuziewicz. Dodał, że dokumenty pokontrolne mają być znane w najbliższych dniach.

Amber Gold był m.in. inwestorem upadłych linii lotniczych - OLT Express Regional oraz OLT Express Poland - z grupy OLT Express. ULC 27 lipca zawiesił koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional, a 1 sierpnia - OLT Express Poland.

Posłowie w środę przyjęli na komisji dwa dezyderaty dotyczące publikacji tzw. białej księgi działań resortu transportu i podległych mu organów wobec upadłych spółek, a także w sprawie nadzoru i kontroli ULC w zakresie przyznawania koncesji i sprawowania kontroli nad tymi spółkami.

Na początku września Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że zbada, czy Urząd postępował rzetelnie i legalnie, przyznając koncesję na wykonywanie przewozu lotniczego OLT Express. ULC deklarował wówczas, że nie ma nic do ukrycia.

d24ii1z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24ii1z