Trwa ładowanie...

W Polsce brakuje miejsc w hotelach na Euro 2012

Do przyszłorocznych Mistrzostw Europy pozostał jeszcze ponad rok, a nasza baza noclegowa już okazuje się niewystarczająca, aby przyjąć wszystkich kibiców, ,którzy w tym czasie przyjadą do Polski, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W Polsce brakuje miejsc w hotelach na Euro 2012Źródło: Jupiterimages
dbz7wdu
dbz7wdu

Jak sprawdził "DGP", w czterech miastach będących gospodarzami mistrzostw w piłce nożnej - Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku - obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe są już w 80% zamówione, głównie przez członków UEFA i sponsorów.

Stosunkowo najłatwiej można jeszcze znaleźć miejsce w Warszawie. Mazowsze dysponuje bowiem największą liczbą miejsc noclegowych - samych hoteli ma blisko 180, a w nich 30 tys. miejsc w pokojach.

W Poznaniu czy Gdańsku, w których hotelowe bazy nie przekraczają 15 tys. miejsc, pokoju nie można zarezerwować już od kilku miesięcy.

Tymczasem w najbliższych tygodniach hotelarze spodziewają się kolejnej fali chętnych. Mowa o 550 tys. kibiców, którzy wstrzymywali się z decyzją o rezerwacji noclegu aż będą pewni, że wylosowali bilet na mecz.

Perspektywy mają kiepskie. Dwa tysiące istniejących w Polsce hoteli oferuje łącznie niecałe 190 tys. łóżek, z czego mniej niż połowa znajduje się w województwach, w których będą odbywały się mecze.

dbz7wdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbz7wdu