Trwa ładowanie...

W przyszłorocznym budżecie 1,3 mld zł na mieszkalnictwo

W projekcie budżetu państwa na rok 2011 na mieszkalnictwo zapisana jest kwota 1 mld 360 mln zł - powiedział w poniedziałek na konferencji prasowej w Rzeszowie wiceminister infrastruktury Piotr Styczeń.

W przyszłorocznym budżecie 1,3 mld zł na mieszkalnictwoŹródło: Jupiterimages
df1p4ei

Dodał, że w obecnym roku kwota ta wynosi ponad 820 mln zł.

- Na kwotę ponad 1,3 mld zł składa się m.in. fakt, że rząd postanowił wydłużyć działanie programu "Rodzina na swoim" w oparciu o dotychczasowe zasady. W taki sposób, aby liczba udzielanych kredytów ustabilizowała się na poziomie 36-40 tys. rocznie w ramach tego programu - podkreślił Styczeń.

Jesteś zainteresowany kredytem "Rodzina na swoim"?
Sprawdź, w którym banku i na jakich warunkach, otrzymasz rządowe dopłaty. Finansomat.wp.pl - w kilka sekund otrzymasz czytelną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Sprawdź! »

Zaznaczył również, że dwa poprzednie lata były najlepszymi w budownictwie w ostatnich 2 dekadach. - W 2008 r. oddano 165 tys., a rok później 160 tys. nowych lokali mieszkaniowych - powiedział wiceminister.

df1p4ei

Zapewnił także, że wystarczy pieniędzy na budownictwo komunalne, przeznaczone dla powodzian. Dodał, że w tym roku na budownictwo socjalne, w tym komunalne, przeznaczono 30 mln zł, a w przyszłym roku będzie to 80 mln zł.

Styczeń poinformował również, że w programie "Rodzina na swoim" - udzielono dotychczas ponad 71 tys. kredytów. Ich łączna kwota to ok. 12 mld zł.

Wiceminister zapowiedział, że resort zamierza zakończyć ten program z końcem 2012 roku. - Uzyskamy wówczas liczbę udzielonych kredytów między 110 a 130 tys. Zastąpimy go innym programem, który będzie skierowany do małżeństw, które nie mają zdolności kredytowej na samym początku starania się o mieszkanie - dodał.

df1p4ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df1p4ei