Trwa ładowanie...
d20b5si
projekt
16-09-2010 11:30

W przyszłym tygodniu koniec pracy nad projektem budżetu

Prace nad projektem ustawy budżetowej i okołobudżetowej zakończą się w przyszłym tygodniu - poinformował w czwartek wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

d20b5si
d20b5si

Kotecki pytany przez dziennikarzy, czy resort finansów przewiduje wprowadzenie innych, poza podwyżką VAT, mechanizmów ograniczenia długu publicznego, które zadziałałyby po przekroczeniu 55-proc. progu ostrożnościowego, powiedział, że wszystko będzie wiadomo w przyszłym tygodniu.

- W przyszłym tygodniu będziemy kończyć pracę nad projektem ustawy budżetowej i okołobudżetowej i wszystko będziemy wiedzieć - powiedział Kotecki.

Z nieoficjalnych informacji PAP uzyskanych ze źródła rządowego wynika, że ministerstwo finansów rozważa likwidacje lub ograniczenia niektórych ulg, np. rodzinnej, w sytuacji, gdyby dług publiczny przekroczył poziom 55 proc. PKB.

Rząd, zgodnie z projektem budżetu na 2011 r., proponuje od 1 stycznia przyszłego roku podniesienie podatku VAT o 1 proc. W sierpniu minister finansów Jacek Rostowski poinformował w Sejmie, że resort finansów pracuje nad dodatkowymi mechanizmami ochrony, które uniemożliwią przekroczenie 55 proc. progu ostrożnościowego.

- Wprowadzimy mechanizm warunkowego dalszego wzrostu VAT, gdyby w 2011 r. relacja długu publicznego do PKB miałaby przekroczyć ten próg. Wtedy VAT wzrósłby o dodatkowy 1 pkt proc. 1 lipca 2012 r. i o jeszcze jeden pkt proc. 1 lipca 2013 r. - mówił Rostowski.

d20b5si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20b5si