Trwa ładowanie...
d3hhtsz
finanse
26-06-2009 16:21

W przyszłym tygodniu złoty w przedziale 4,48-4,52 za euro

W opinii ekspertów, po weekendzie złoty pozostanie pod wpływem nastrojów światowych i będzie się wahał w przedziale 4,48-4,52 za euro. Rynek FI pozostanie w dobrym nastroju.

d3hhtsz
d3hhtsz

W opinii ekspertów, po weekendzie złoty pozostanie pod wpływem nastrojów światowych i będzie się wahał w przedziale 4,48-4,52 za euro. Rynek FI pozostanie w dobrym nastroju.

Zdaniem Sylwestra Brzeczkowskiego, ekonomisty ABN Amro, kurs złotego kształtować się będzie pod wpływem głównych rynków światowych.

_ Dane lokalne pozostaną bez znaczenia dla złotego. Znaczenie będą miały główne rynki światowe, sentyment jest obecnie umiarkowanie dobry _ - powiedział PAP Brzeczkowski.

Brzeczkowski ocenił, że złoty po weekendzie będzie w przedziale 4,48-4,52 za euro.

d3hhtsz

_ Dziś na rynku mieliśmy niskie obroty. Złoty umocnił się najbardziej do 4,48 za euro, a osłabił do 4,51 za euro. Te wahania były wywołane ruchami na euro-dolarze _ - dodał.

Zdaniem Macieja Kuczka z Fortis Banku, dobry sentyment na rynku papierów dłużnych spowoduje wzrosty cen obligacji po weekendzie.

_ Istotny będzie także przetarg bonów, pokaże on, jaki jest popyt na krótkie papiery _ - powiedział w rozmowie z PAP Kuczek.

W poniedziałek MinFin przeprowadzi przetarg rocznych bonów skarbowych o wartości 0,8-1,0 mld zł.

d3hhtsz

Zdaniem Kuczka, opublikowana w piątek przez NBP centralna ścieżka projekcji inflacji, zakładająca inflację w 2009 roku na poziomie 3,2 proc. i w 2010 roku na 2,1 proc., a wzrost PKB w 2009 roku na 0,4 proc. i w 2010 roku na 1,4 proc., została przez rynek FI przyjęta neutralnie.

_ Dziś mieliśmy na rynku wzrosty cen obligacji na całej krzywej. Krótkie papiery rosły w związku z nadwyżką pieniędzy na rynku, zaś długie po informacji o planach aukcji w najbliższym czasie _ - dodał Kuczek.

W piątek Bogdan Klimaszewski, wicedyrektor Departamentu Długu Publicznego MF, powiedział w rozmowie z PAP, że resort finansów nie planuje przeprowadzenia w lipcu i sierpniu przetargów obligacji długoterminowych.

(PAP)

d3hhtsz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hhtsz