Trwa ładowanie...
d23cubb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
mieszkanie

W Sosnowcu mieszkania "bez kolejki" dla studentów

Wysoka średnia ze studiów, to jeden z warunków, jaki musieli spełnić absolwenci uczelni ubiegający się w Sosnowcu o mieszkania komunalne "bez kolejki". Wpłynęło kilkadziesiąt wniosków, trwa ich weryfikacja - poinformował w czwartek rzecznik Urzędu Miejskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Sosnowcu mieszkania "bez kolejki" dla studentów
(WP.PL, Fot: WP/Jan Stanisławski)
d23cubb

Ze statystyk, jakimi dysponuje samorząd Sosnowca wynika, że rocznie ubywa w mieście średnio ok. 2 tys. mieszkańców. Na przełomie lat 80. i 90. Sosnowiec miał ok. 250 tys. mieszkańców, obecnie jest 207 tys. - Wszyscy zyskamy, jeśli młodzi, zdolni ludzie zwiążą swoje życie z Sosnowcem. Chcemy, żeby zakładali tu rodziny, własne firmy i płacili podatki - powiedział rzecznik Urzędu Miejskiego Rafał Łysy.
Propozycja przyznawania od 2016 roku mieszkań komunalnych "bez kolejki" dla najlepszych absolwentów uczelni pojawiła się w listopadzie ub. roku. Na realizację tego programu - jak dodał rzecznik - samorząd zamierza "przeznaczyć nie więcej niż 10 mieszkań komunalnych pod wynajem".

- W ciągu niecałych trzech miesięcy wpłynęło ok. 30 wniosków. W najbliższych tygodniach będziemy decydować, ile tych mieszkań zostanie przyznanych - dodał w czwartek rzecznik. - Ze względu na ciągłe zainteresowanie programem, istnieje możliwość, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku ogłosimy drugą edycję - poinformował.

Obecnie trwa weryfikacja złożonych wniosków. Pod uwagę będą brane m.in. średnia studiów, czy ich profil (np. medyczne, inżynierskie). Preferowane będą też osoby, które nie ukończyły 30. roku życia.
Absolwenci zainteresowani najmem lokalu komunalnego wnioski mogli składać w referacie ds. mieszkaniowych wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej. W formularzach należało m.in. wskazać adres (lub adresy) faktycznego miejsca pobytu i warunków, w jakich absolwent zamieszkuje.

Mieszkania komunalne na wynajem dla najlepszych absolwentów uczelni to jeden z elementów tzw. pakietu mieszkańca. Inna propozycja przewiduje m.in. loterię "Rozlicz PIT w Sosnowcu - korzystaj ze swoich pieniędzy". Akcja ma zachęcić do płacenia podatków w tym mieście.

d23cubb

Podziel się opinią

Share
d23cubb
d23cubb