W turystycznej mekce padł rekord. Wszystko przez nadchodzące zmiany

W ostatnią niedzielę Wenecja przeżyła oblężenie
W ostatnią niedzielę Wenecja przeżyła oblężenie
Źródło zdjęć: © Getty Images | michael duva

22.04.2024 10:14

Na dniach Wenecja wprowadzi opłaty za wjazd do miasta. W ostatnią niedzielę przed wejściem przepisów odnotowano w mieście rekordową liczbę 60 tys. turystów. Turystyczne oblężenie spowodowane było również za sprawą Biennale Sztuki, przyciągającego tłumy gości z całego świata.

Według danych władz miejskich, w niedzielę 21 kwietnia wśród zagranicznych turystów najwięcej było Brytyjczyków, Francuzów, Niemców i Amerykanów. Turyści postanowili wykorzystać ostatni weekend zanim nad Canal Grande zacznie obowiązywać eksperyment z rezerwacją wizyty oraz pobieraniem opłaty za wjazd do centrum miasta.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na obciachu zarobiła miliony! Polacy pokochali klapki Kubota - Alina Sztoch w Biznes Klasie

Do Wenecji tylko za opłatą

Zgodnie z rozporządzeniem władz Wenecji opłata będzie obowiązywać na razie przez 29 dni. System zacznie obowiązywać od 25 do 30 kwietnia, a także od 1 do 26 maja. Następnie od 8 do 30 czerwca i od 6 do 14 lipca.

W tych wybranych dniach każda osoba w wieku powyżej 14 lat, przyjeżdżająca do Wenecji musi zarejestrować się na specjalnej platformie internetowej na stronie https://cda.ve.it/it/, utworzonej przez magistrat.

Opłaty pobierane będą w wysokości 5 euro od tych, którzy przyjadą tylko na kilka godzin, bez noclegu. Rezerwacja miejsca w hotelu bądź innej strukturze noclegowej zwalnia z opłaty, ale nie z konieczności rejestracji przyjazdu.

Jak już pisaliśmy w WP Finanse, celem władz miejskich Wenecji jest opracowanie nowego systemu zarządzania napływem turystów i zniechęcenie do tzw. jednodniowej turystyki w szczycie sezonu. Przedstawiciel władz miejskich dodał, że jest to pewnego rodzaju eksperyment, ponieważ do tej pory nikt inny nie wprowadził podobnego systemu.

Opłata nie będzie wymagana w przypadku przyjazdu na weneckie Lido ani na wyspy, w tym: Murano, Burano, Torcello, Sant’Erasmo, Mazzorbo, Mazzorbetto.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także