Trwa ładowanie...
d2wxj5w

W W. Brytanii podniesiono gwarancje ma depozyty bankowe

3.10.Londyn (PAP/Reuters) - Brytyjski nadzór usług finansowych FSA poinformował w piątek o podwyższeniu gwarancji depozytów bankowych z 35 tys. do 50 tys. funtów szterlingów na...
Share
d2wxj5w

3.10.Londyn (PAP/Reuters) - Brytyjski nadzór usług finansowych FSA poinformował w piątek o podwyższeniu gwarancji depozytów bankowych z 35 tys. do 50 tys. funtów szterlingów na jednego klienta.

Podwyższone gwarancje wchodzą w życie 7 października. Podkreślono, że celem tego posunięcia jest umocnienie zaufania do banków, utrzymanie stabilności sektora finansowego i ochrona wkładów.

W czwartek prezydent Irlandii Mary McAleese podpisała ustawę, przewidującą państwowe gwarancje wszystkich depozytów w sześciu największych irlandzkich bankach przez dwa lata. Wzbudziło to zastrzeżenia Londynu w związku z obserwowanym już odpływem kapitału z Wielkiej Brytanii do irlandzkich banków.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso ujawnił w środę, że w UE trwają rozmowy nad "wspólnymi działaniami", które w dobie kryzysu finansowego pozwolą lepiej zagwarantować oszczędności Europejczyków zdeponowane w bankach. "Potrzebujemy dalszego wzmocnienia struktur nadzoru na poziomie europejskim. Potrzebujemy większej współpracy" - apelował przewodniczący KE. (PAP)

az/ kar/ asa/

d2wxj5w

Podziel się opinią

Share
d2wxj5w
d2wxj5w