Trwa ładowanie...

W Warszawie powstaje piętrowy Lidl. Mieszkańcy: "zwykły blaszak byłby koszmarny"

Nowy sklep Lidl przy Al. Rzeczypospolitej w Warszawie będzie mieścił się w wielopoziomowym budynku. Ma być nowocześnie i elegancko. Otwarcie planowane jest na początek 2020 r. Mieszkańcy są pełni obaw, ale cieszą się, że wygląd sklepu będzie spójny z estetyką całego osiedla Wilanów.

W Warszawie powstaje piętrowy Lidl. Mieszkańcy: "zwykły blaszak byłby koszmarny"Źródło: WP.PL
d2t7cbx
d2t7cbx

- Sala sprzedaży będzie umieszczona na pierwszym piętrze, a na poziomie drugim znajdować się będzie powierzchnia biurowa. Parking wybudowano na poziomie 0. Powierzchnia sali sprzedaży wyniesie ponad 1400 mkw - tak będzie wyglądał nowy Lidl na Wilanowie, informuje Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidl Polska.

Budynek jest duży, elegancki i nowoczesny. Wyglądem nie przypomina pozostałych sklepów tej sieci. Nie ma też śladu po charakterystycznych kolorach.

Od biura prasowego otrzymuję informację, że więcej szczegółów zostanie nam przekazanych bliżej terminu otwarcia sklepu.

WP.PL
Źródło: WP.PL
WP.PL
Źródło: WP.PL

Obejrzyj: Modernizacja Sądeckich Wodociągów

Co na temat budowy i otwarcia wie Stowarzyszenie Mieszkańców Miasteczka Wilanów? Nie za wiele. - Słyszeliśmy tylko deklaracje wiele miesięcy temu, że na święta Bożego Narodzenia sklep ma być już otwarty, ale chyba nie będzie, bo wydaje mi się, że budynek jest jeszcze na etapie wykończeniowym - komentuje Tomasz Kuszłejko z organizacji zrzeszającej mieszkańców osiedla.

d2t7cbx

Dostaję informację, że przed rozpoczęciem budowy było zwołane posiedzenie Komisji Dialogu. Stowarzyszenie miało bardzo dużo pytań do Lidla, na które radni i mieszkańcy nigdy nie otrzymali odpowiedzi. - One dotyczyły różnych spraw, np. godzin dostaw, jak będzie wyglądał parking, czy będzie zielono, jaki będzie poziom hałasu, ale nie odpowiedziano nam w tej sprawie - mówi Kuszłejko.

WP.PL
Źródło: WP.PL
WP.PL
Źródło: WP.PL

Z formalnego punktu widzenia nie ma żadnych uwag, co do powstania nowego Lidla w Wilanowie. Mieszkańcy są jednak zawiedzeni tym, że od władz dyskontu nie dostali szczegółowych informacji dotyczących powstawania sklepu i przebiegu jego budowy.

d2t7cbx

Mieszkańcy są natomiast zadowoleni z tego, że wygląd nowego Lidla nie będzie przypominał pozostałych sklepów tej sieci. - Gdyby powstał zwykły blaszak z wielkim parkingiem, to byłoby koszmarne i wpisywało się nijak w charakter Wilanowa. Ten budynek jest bardziej estetyczny, specjalnie stworzony pod to osiedle - komentuje Kuszłejko.

Mieszkańcy Miasteczka Wilanów obawiają się oczywiście hałasu, nocnych dostaw towaru itp., ale są to działania wpisane w funkcjonowanie sklepu, więc nikt nie może mieć o to pretensji.

d2t7cbx

Piętrowy Lidl będzie drugim sklepem tej sieci w warszawskim Wilanowie, a pierwszym w Miasteczku Wilanów. Unikalny będzie tylko przez krótki czas, bo Warszawie już buduje się kolejny piętrowy Lidl. - Podobny sklep powstanie przy ul. Dolina Służewiecka w Warszawie - podsumowuje Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidl Polska.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W Warszawie obecnie działa ponad 30 sklepów tej sieci dyskontów. W całej Polsce jest ich już 700. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, nowy Lidl na Wilanowie, zostanie otwarty 30 stycznia 2020 r.

Doświadczenie w budowaniu "nietypowych" sklepów Lidl mają Niemcy. Tam, jak informował money.pl, nad sklepami budowane są mieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t7cbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t7cbx