Trwa ładowanie...
d1cbuu0

W wezwaniu Polenergii na PEP zawarto transakcje na 12,3 mln akcji (opis)

01.10. Warszawa (PAP) - W ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Polish Energy Partners (PEP) zawarto transakcje na 12.311.655 akcji tej spółki - podała Giełda...

Share
d1cbuu0

01.10. Warszawa (PAP) - W ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Polish Energy Partners (PEP) zawarto transakcje na 12.311.655 akcji tej spółki - podała Giełda Papierów Wartościowych (GPW)
w komunikacie.

Kilka dni temu Polenergia, która 10 sierpnia ogłosiła wezwanie na 21.313.967 akcji, czyli 100 proc. PEP, podwyższyła cenę w wezwaniu do 33 zł z wcześniejszych 31,5 zł.

W piątek Polenergia informowała, że zdecydowała o nabyciu akcji PEP objętych zapisami, mimo że nie osiągnęła wskazanego wcześniej progu minimalnej liczby akcji, czyli 80 proc. oraz że powinna objąć kontrolę nad PEP w wyniku wezwania.

Podmiotem nabywającym akcje w ramach wezwania jest Mansa Investments, spółka zależna Polenergii. Zapisy rozpoczęły się 28 sierpnia i trwały do 26 września.

d1cbuu0

Polenergia otrzymała już zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad PEP.

Polenergia to grupa spółek zintegrowanych pionowo w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł, a także dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ramach grupy działają: Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Elektrownia Północ, Polenergia Dystrybucja, Polenergia Biogaz, Polenergia Kogeneracja, Polenergia Wiatr oraz KI Energy Trading. (PAP)

bas/ asa/

d1cbuu0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cbuu0