Trwa ładowanie...
ikea

Wadliwy produkt od Ikei. Sieć za darmo go naprawi

Ikea wykryła usterkę w płytach gazowych. Będzie naprawiać ją w domach klientów. Jeden z palników może emitować tlenek węgla w ilości przekraczającej normy obowiązujące w Unii Europejskiej.

Share
Wadliwy produkt od Ikei. Sieć za darmo go naprawiŹródło: East News, fot: Przemyslaw Fiszer/EAST NEWS
d2p7rrr

Ikea przeprowadza akcję naprawczą wszystkich płyt gazowych ELDSLÅGA kupionych przed 1 stycznia 2018 r. Akcja jest następstwem dochodzenia belgijskich organów nadzoru rynku i ma charakter zapobiegawczy. Objęty akcją model płyty był sprzedawany wyłącznie w Europie. Usterka zostanie usunięta nieodpłatnie przez serwisanta w domu klienta.

IKEA
Źródło: IKEA, fot: IKEA

W wyniku pomyłki pracownika zakładu produkcyjnego w jednym z palników zamontowano niewłaściwy wtryskiwacz gazu, czego rezultatem jest emisja tlenku węgla (CO) przekraczająca normy obowiązujące w Unii Europejskiej.

d2p7rrr

Przeprowadzone badanie wykazało, że w związku z usterką nie zachodzi podwyższone ryzyko pożaru lub eksplozji. Do tej pory Ikea nie otrzymała żadnych informacji o wypadkach spowodowanych korzystaniem z wadliwej płyty.

Płoną mieszkania i domy od grilla

Klienci, którzy posiadają płytę gazową ELDSLÅGA kupioną przed 1 stycznia 2018 r., są proszeni o zaprzestanie korzystania z palnika umieszczonego w prawym górnym rogu płyty, dopóki usterka nie zostanie usunięta przez serwisanta. Z pozostałych palników można bezpiecznie korzystać.

W związku z tym firma prosi klientów, posiadających wadliwą płytę, by skontaktowali się z Działem Obsługi Klienta IKEA (Domolinia) pod numerem telefonu 22 275 05 00 w celu umówienia wizyty serwisanta. Dowód zakupu (paragon) nie jest wymagany.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2p7rrr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p7rrr
d2p7rrr