Trwa ładowanie...
d1nqbj6
d1nqbj6

Wałbrzyska SSE zamknęła I półr. z 65 zezwoleniami na inwestycje warte 5 mld zł

Warszawa, 09.07.2014 (ISBnews) - Wałbrzyska Specjalna Stefa Ekonomiczna (WSSE) zamknęła I półrocze br. z 65 wydanymi zezwoleniami na działalność, wobec 27 zezwoleń w całym ubiegłym roku. Zgodnie z nimi przedsiębiorcy wydadzą ponad 5 mld zł na inwestycje i stworzą 5 tys. nowych miejsc pracy, podała strefa.
Share
d1nqbj6

"W WSSE drzemie ogromny potencjał. Te 5 tysięcy miejsc pracy na obszarach objętych strefą daje w efekcie niemal 50 tysięcy wokół nich, ponieważ zatrudnienie znajdują zarówno poddostawcy, jak i kooperanci. WSSE stała się kołem zamachowym regionalnej gospodarki" ? powiedziała wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik obecna na uroczystości wręczenia najnowszych zezwoleń.

Strefa podkreśla, że dużym sukcesem było wydanie zezwolenia na działalność firmie Volkswagen Poznań, która we Wrześni zamierza rozpocząć produkcję nowego modelu Craftera. Przypomina, że produkcja ruszy za półtora roku i docelowo z taśm montażowych będzie zjeżdżać 80 tysięcy aut rocznie. Niemiecki koncern zainwestuje w budowę fabryki ok. 3,3 mld zł i zatrudni ok. 2300 osób.

Innym dużym inwestorem będzie m.in. producent foli spożywczej Great Maple Company, która podczas uroczystości zapowiedziała, że zamiast deklarowanych 70 miejsc pracy zapewni w Szprotawie (w województwie lubuskim) ok. 1000.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to ponad 40 podstref, położonych na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Obejmuje obszar o łącznej powierzchni 2212 ha, na którym działa ok. 170 przedsiębiorców.

(ISBnews)

d1nqbj6

Podziel się opinią

Share
d1nqbj6
d1nqbj6