Trwa ładowanie...
d2bpm0u
d2bpm0u

Walne zgromadzenie GPW ponownie ogłosiło przerwę - do 25 lipca

Warszawa, 15.07.2014 (ISBnews) - Akcjonariusze GPW, którzy wznowili dziś obrady przerwane 26 czerwca, ogłosili kolejną przerwę w obradach - do 25 lipca do godz. 11-ej, na wniosek Skarbu Państwa.
Share
d2bpm0u

Podczas czerwcowej części obrad Akcjonariusze GPW zdecydowali o powołaniu Pawła Tamborskiego na prezesa giełdy nowej kadencji. Następnie - na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa - akcjonariusze zdecydowali o ogłoszeniu przerwy w obradach walnego zgromadzenia do 15 lipca.

Tamborski musi uzyskać zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na pełnienie funkcji prezesa.

W ub. tygodniu Komisja Rozpatrująca Wnioski o Wyrażenie Zgody na Zatrudnienie Osób Które Pełniły Funkcje Publiczne (Komisja) wydała zgodę na zatrudnienie Tamborskiego na tym stanowisku.

d2bpm0u

Na początku czerwca premier przyjął dymisję Pawła Tamborskiego, podsekretarza stanu w MSP i z dniem 5 czerwca odwołał go ze stanowiska. Rezygnacja miała związek z planowanym zgłoszeniem kandydatury Pawła Tamborskiego na stanowisko prezesa warszawskiej giełdy. Tamborski sprawował funkcję podsekretarza stanu MSP od 23 stycznia 2012 r.

Giełda Papierów Wartościowych prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na warszawskim parkiecie.

(ISBnews)

d2bpm0u

Podziel się opinią

Share
d2bpm0u
d2bpm0u