Trwa ładowanie...
d3skav4

Waloryzacja 500 plus najwcześniej od 2021 roku. Wiceminister Szwed nie ma wątpliwości

Galopująca inflacja wywołała dyskusję nad koniecznością waloryzacji świadczenia 500+. Wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed wskazał, że Polacy nie mogą się spodziewać waloryzacji w ani tym, ani w 2020 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister Szwed nie ma dobrych wiadomości w sprawie waloryzacji 500+.
Wiceminister Szwed nie ma dobrych wiadomości w sprawie waloryzacji 500+. (WP.PL)
d3skav4

– Na 2020 rok mamy już zapisane w budżecie środki na program "Rodzina 500 plus" – tak odpowiedział na pytanie o waloryzację świadczenia wiceminister Szwed w rozmowie z "Super Expressem". Oznacza to, że można by się było jej spodziewać najwcześniej od 2021 roku.

Szwed jednak nie wyklucza, że przyszły rząd nad tym problemem się pochyli. Polityk ocenił, że waloryzacja sztandarowego programu socjalnego Prawa i Sprawiedliwości jest "ciekawym pomysłem".

– Mamy na 2020 rok zaplanowane ponad 40 mld złotych na program "Rodzina 500 plus", ale w przyszłości nie wykluczamy różnych wariantów – ocenił wiceminister.

d3skav4

Zobacz także: Polacy nie lubią dostawać pieniędzy "za nic". Kolejne programy socjalne nie robią już wrażenia

Waloryzacja świadczenia miałaby być pokłosiem inflacji, która podwyższa ceny żywności.

– Inflacja zjada 500 plus. Najbiedniejsze rodziny najwięcej wydają na żywność i dla nich 500 plus nie jest warte 500 złotych, ale już 430 złotych – uważa ekonomista Marek Zuber, cytowany przez "SE".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3skav4

Podziel się opinią

Share
d3skav4
d3skav4