Trwa ładowanie...
d3yhna9
d3yhna9

Warimpex pracuje nad uruchomieniem 4 projektów biurowych w Polsce

Warszawa, 27.08.2015 (ISBnews) - Warimpex pracuje nad uruchomieniem czterech projektów, w szczególności biurowych, w Polsce, poinformował prezes Franz Jurkowitsch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3yhna9

"W II półroczu 2015 roku postawiliśmy sobie za cel dalszą realizację projektów deweloperskich oraz zainicjowanie bądź zamknięcie kolejnych transakcji. Jednocześnie w dalszym ciągu pracujemy nad wzmocnieniem naszych fundamentów finansowych, nad poprawą warunków finansowania i nad wzrostem przychodów z naszych hoteli. W związku z powyższym jestem przekonany, że w drugim półroczu uda się nam poinformować o kilku znaczących sukcesach" - powiedział Jurkowitsch podczas spotkania z dziennikarzami.

W Polsce deweloper szykuje cztery projekty. W Białymstoku planowany jest obiekt hotelowo-biurowy z małą częścią handlową. W Krakowie projekt biurowca Chopin czeka na wydanie decyzji o warunkach zagospodarowania, a w przypadku drugiego projektu - Mogilska, Warimpex jest już po złożeniu wniosku o pozwolenie na budowę. Oba mają mieć po ok. 20 tys. m2 i termin ukończenia na przełomie 2016/2017 roku. Tymczasem w przypadku projektu biurowego w Łodzi złożono już wniosek o warunki zagospodarowania, projekt jest w fazie pozyskiwania pozwolenia na realizację.

Tymczasem harmonogram dla projektu konferencyjno-handlowego w Berlinie również zakłada otwarcie na przełomie 2016/2017 roku. Prezes dodał, że w Rosji grupa będzie realizowała projekty w sytuacji pewnego wynajmu i zabezpieczonego finansowania.

d3yhna9

"Trudna sytuacja gospodarcza w Rosji jest dla nas bez wątpienia wielkim wyzwaniem. Abstrahując od faktu, że złagodzenie sytuacji doprowadzi do odwrócenia tendencji obniżających nasze wyniki, cały czas intensywnie pracujemy nad poprawą przychodów z naszych hoteli, nad transakcjami i projektami deweloperskimi. We wrześniu spodziewamy się zamknięcia transakcji sprzedaży hotelu andel's w Berlinie. Do ukończonych obiektów deweloperskich w Budapeszcie i Petersburgu wprowadzają się najemcy" - wyjaśnił prezes firmy.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką - zarejestrowaną w Austrii - zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, skupioną głównie na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

(ISBnews)

d3yhna9

Podziel się opinią

Share
d3yhna9
d3yhna9