Trwa ładowanie...
d1kt9pa

Warmińsko-mazurskie/ Samorząd przyznał ponad 6 mln zł na rewitalizację miast

Zarząd woj. warmińsko-mazurskiego zagospodarował oszczędności z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W poniedziałek podpisał z samorządami umowy na dofinansowanie 12 projektów rewitalizacji miast o łącznej wartości ponad 10 mln zł.
Share
d1kt9pa

Jak powiedział PAP marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, dodatkowe pieniądze na inwestycje dofinansowywane jeszcze z RPO Warmia i Mazury na lata 2007-2013 uzyskano dzięki oszczędnościom wynikającym z korzystnego kursu euro.

Zgodnie z umowami - podpisanymi w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie - refundacją kosztów objęto 12 projektów z zakresu rewitalizacji miast. Ponad 6,7 mln zł przyznano m.in. miejskiemu samorządowi Barczewa, kilku instytucjom powiatowym oraz wspólnotom mieszkaniowym z zabytkowych kamienic w Olsztynie.

Zdaniem burmistrza Barczewa Lecha Nitkowskiego, dzięki temu dofinansowaniu udało się objąć monitoringiem całą starówkę. Wcześniej za pieniądze unijne samorząd zrewitalizował najstarszą dzielnicę miasta, odnowił kościół poewangelicki, ratusz i muzeum im. Feliksa Nowowiejskiego.

d1kt9pa

W Iławie dodatkowe dofinansowanie przeznaczono na rewitalizację okolic Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r., przy którym zbudowano wielofunkcyjne boisko. Według starosty iławskiego Marka Polańskiego, powiat już wcześniej dostał na ten cel 700 tys. zł, a przyznany teraz ponad 1,1 mln zł pozwoli samorządowi znacznie obniżyć tzw. koszty własne inwestycji.

Dzięki oszczędnościom z RPO na lata 2007-2013, dofinansowanie w konkursie dotyczącym rewitalizacji miast zwiększyło się łącznie o 11 mln zł, co umożliwiło zarządowi województwa refundację kosztów 18 inwestycji: w Ostródzie, Olsztynie, Barczewie, Elblągu, Iławie, Pasłęku, Ełku, Węgorzewie i Piszu. O 2 mln zł wzrosło też dofinansowanie na infrastrukturę turystyczną. Przeznaczono je m.in. na budowę ścieżek rowerowych w Pasłęku, Elblągu i gminie Lidzbark, oraz między Jeziorem Długim, lasem miejskim i starym miastem w Olsztynie.

d1kt9pa

Podziel się opinią

Share
d1kt9pa
d1kt9pa