Trwa ładowanie...

Warren Buffett odporny na kryzys. Zarobił kolejne miliardy

Amerykański miliarder szacuje, że jego zysk przed opodatkowaniem z inwestycji w czasie kryzysu sięgnie prawie 40 proc. - czytamy w "Parkiecie" powołującym się na "The Wall Street Journal".

Share
Warren Buffett odporny na kryzys. Zarobił kolejne miliardyŹródło: AFP, fot: Drew Angerer
d118oe7

Jak donosi gazeta, najnowszy przypływ gotówki na konto Buffetta i jego Berkshire Hathaway pochodził od producenta słodyczy Marsa, który oddał pożyczone w 2008 r. 4,4 mld dolarów. Tylko na tej transakcji Berkshire zarobił na czysto co najmniej 680 mln dolarów.

Warren Buffett przekonuje, że takie zyski mógł osiągnąć każdy. - Z punktu widzenia zwykłej rentowności przeciętny inwestor mógł mieć podobne wyniki z inwestycji na rynku akcji, jeśli kupował je w okresie paniki - powiedział w wywiadzie dla "The Wall Street Journal". - Najlepsze zakupy robi się wtedy, kiedy ludzie są niezmiernie wystraszeni. Ale niewielu inwestorów, jeśli w ogóle ktokolwiek, umiało tak zarobić na kryzysie - stwierdził miliarder.

Przykładem "gorszego inwestora" jest choćby rząd USA, który zainwestował 420 mld dolarów i w ramach dywidend otrzymał ok. 50 mld dolarów, czyli 12 proc. Berkshire zainwestował 25,2 mld dolarów a na dywidendach i wzrostach kursów zarobił dotychczas 9,95 mld dolarów.

Warren Buffett zapowiedział, że osiągnięte zyski przeznaczy na kolejne duże inwestycje, bo "wciąż lepiej mieć akcje niż gotówkę".

d118oe7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d118oe7
d118oe7