Trwa ładowanie...

Warszawa może się znaleźć na planszy gry Monopoly

Z okazji 80. urodzin Monopoly, jednej z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie, przygotowywana jest jej ogólnoświatowa edycja. Z tej okazji prowadzony jest plebiscyt na miasta, które mogą znaleźć się na planszy. Jednym z kandydatów jest Warszawa.

Share
Warszawa może się znaleźć na planszy gry MonopolyŹródło: mat.pras.
d1t3vy7

Stołeczny ratusz poinformował, że Warszawa została wybrana do ścisłego grona 80 miast, na które będą mogli głosować internauci z całego świata.

W drugiej połowie br. na rynku zadebiutuje specjalna wersja gry Monopoly Tu i Teraz - edycja 2015. Na planszy limitowanego wydania umieszczone zostaną 22 miasta, Warszawa rywalizować będzie z takimi metropoliami jak: Berlin, Buenos Aires, Hongkong, Londyn, Paryż czy Wilno.

W Polsce na Warszawę można oddać swój głos na stronie www.monopoly.pl.

d1t3vy7

Magistrat wyjaśnił, że plebiscyt będzie odbywał się w dwóch etapach. Internauci będą mogli zagłosować od poniedziałku 9 lutego do piątku 20 lutego. Miasta, które zdobędą największą liczbę głosów znajdą się na planszy Monopoly.

Jeżeli jednak stolica "nie wejdzie do gry" w pierwszym etapie, będzie mogła zaistnieć na planszy zdobywając tzw. dziką kartę. Drugi etap odbywać się będzie od 22 lutego do 1 marca.

Ratusz przypomniał, że w 2010 roku dzięki zaangażowaniu polskich internautów na planszy Monopoly Świat obok Paryża, Tokio i Aten znalazła się Gdynia.

Pierwsze wydanie gry Monopoly pojawiło się w USA w 1935 roku, podczas wielkiego kryzysu. Od tej pory sprzedano ponad 200 mln jej egzemplarzy.

d1t3vy7

Monopoly polega na handlu nieruchomościami, który daje graczom szansę, aby obracać wielkimi pieniędzmi i wzbogacić się bądź zostać bankrutem. Rozpoczynając od pola "start", należy okrążać planszę, kupując i sprzedając nieruchomości, budując domy i hotele. Za wejście na pole kupione przez innego gracza płaci się czynsz. Sukces w grze zależy od trafnych decyzji - polegających na dokonywaniu mądrych inwestycji, udanych licytacji - i odrobiny szczęścia.

d1t3vy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t3vy7