Trwa ładowanie...

Warszawa niczym Nowy Jork i Paryż

Z 280 światowych korporacji aż 150 ma już swój oddział w Warszawie. Daje to stolicy 12. miejsce w światowym rankingu, zaraz za Paryżem i Nowym Jorkiem - informuje "Puls Biznesu", powołując się na raport CB Richard Ellis.

Warszawa niczym Nowy Jork i ParyżŹródło: AFP
d26yqqj

- Gdybym miał pieniądze, z największą rozkoszą sponsorowałbym to badanie. Lepszego dowodu na poprawę pozycji Polski jako atrakcyjnej lokalizacji żaden rządowy spec od PR by nie wymyślił - mówi Sławomir Majman, szef Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Jednak w rywalizacji o miano serca Europy Środkowej, tuż za nami są Budapeszt i Praga (mają odpowiednio 128 i 126 firm).

Jak przyznaje Joanna Mroczek z CB Richard Ellis, jeszcze kilka lat temu ważniejsza była stolica Czech. - Dziś jeśli jakaś spółka chce się rozwijać w środkowej Europie to zakłada kilka biur, które często są koordynowane z Warszawy. To powoduje efekt grawitacji: za największymi przychodzą mniejsze firmy, a ich jest zdecydowanie więcej - tłumaczy.

Warszawa zajęła też 6 miejsce w rankingu liczby firm z 33 największych globalnych korporacji z sektora przemysłu i usług. Stolica Polski wyprzedziła pod tym względem m.in. Dubaj, Moskwę i Pekin.

d26yqqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26yqqj